Koupelnová zástěna chrání podlahu před potopou

Koupelnová zástěna odděluje sprchový kout nebo vanu od zbytku koupelny. Její hlavní úkol je jasný, tím je udržet zbytek koupelny během vašeho sprchování suchý. Plní zároveň důležitou estetickou funkci a při výběru speciálního skla zajistí také potřebné soukromí - díky tomu může být během vašeho sprchování v koupelně klidně další člen domácnosti. V následujícím článku představíme varianty ze sortimentu koupelnových zástěn.

Koupelnová zástěna chrání podlahu před potopou - aquatek-party-koupelnaOcitli jste se někdy v hotelové koupelně bez zástěny? Víte určitě dobře, že osprchovat se tam bez toho, abyste nechali v koupelně po sobě potopu, je téměř nemožné. Koupelnové zástěny plní tuto důležitou funkci, jaké máte na výběr?

Sprchový kout

Sprchový kout může být čtvercový, obdélníkový, půlkruhový i atypický. Pokud pořizujete sprchové dveře na vaničku pro předem danou niku, můžete vybírat z dveří jednokřídlých i dvoukřídlých, zalamovacích či posuvných. Vhodná je i bezrámová sprchová zástěna, která působí elegantně a vzdušně. 

Sprchová zástěna walk-in

Pro tento typ zástěny je typický otevřený vstup, který není osazen dveřmi. Poskytuje pohodlný vstup. Pokud se rozhodnete pro instalaci sprchové zástěny bez vaničky, získáte navíc bezbariérový sprchový kout. Ten ulehčí každodenní hygienu seniorům i osobám se sníženou pohyblivostí. Můžete si ho pořídit i pro jeho elegantní a ničím nerušený vzhled. 

Několik výhod sprchové zástěny walk-in:

sprchová zástěna walk inOtevřený vstup: Sprchová zástěna walk-in nemá dveře. To znamená, že není potřeba otevírat ani zavírat dveře při vstupu do sprchového koutu. To usnadňuje vstup a výstup. Je vhodný pro ty, kteří preferují prostorný a bezbariérový design z jakéhokoliv důvodu.

Dojem vzdušnosti: Walk-in vytváří pocit otevřeného a prostorného dojmu z celé koupelny. 

Snadná údržba: Díky otevřenému a jednoduchému designu je údržba koutu hračka. Nemusíte se zabývat čištěním zalamovacích nebo posuvných dveří, zástěna je čistá za pár minut.

Možnost přizpůsobení: Sprchové zástěny walk-in jsou k dispozici v různých velikostech, tvarech a provedeních. To umožňuje adaptaci koupelně a vašim individuálním preferencím. Můžete si vybrat sprchovou zástěnu s jedním nebo více skleněnými panely, doplněnou o protiskluzový povrch nebo dekorační prvky.

Sprchový kout bez vaničky vypadá lákavě? Přečtěte si náš článek, který se věnuje tomu, jak udělat sprchový kout bez vaničky a zjistěte, jestli si ho můžete své koupelně dovolit.

Vanová zástěna

Máte v koupelně sprchový kout i vanu? Nemusíte ji osazovat zástěnou. Pokud ale plánujete využívat vanu i pro sprchování, doporučujeme ji pořídit. Instalace vanové zástěny není ničím složitá. Nemusíte se ani bát toho, že by nějak musela narušit vzhled koupelny. Dnes jsou na trhu dostupné elegantní rámové i decentní bezrámové sprchové zástěny na vanu. Moderní jsou také pneumatické vanové zástěny, které se dokáží přesunout a složit na zeď nad vanovou baterií. Dělíme je dále podle toho, do jaké míry uzavírají vstup kolem vany:

Uzavírají prostor částečně

 • Jednokřídlé vanové zástěny,

 • dvoukřídlé vanové zástěny,

 • vanové zástěny s pevnou stěnou v rovině ‒ jedna část zástěny je napevno, s další částí můžete pohybovat.

  Uzavírají prostor ve vaně kompletněvanová hydraulická zástěna

 • Dvoudílné vanové zástěny,

 • třídílné vanové zástěny,

 • čtyřdílné vanové zástěny,

 • pětidílné vanové zástěny.

Možnosti otevírání vanové zástěny

Stejně jako pro sprchové zástěny i pro ty vanové existují různé možnosti otevírání:

 • Pevné vanové zástěny – nedá se s nimi pohybovat nebo je skládat.

 • Pevné vanové zástěny s krátkou otočnou stěnou.

 • Vanové zástěny pohyblivé ve směru dovnitř i ven.

 • Posuvné vanové zástěny.

 • Skládací (zalamovací) vanové zástěny.

Při výběru koupelnové zástěny nepodceňte výběr zasklení. Čiré sklo působí vzdušnějším dojmem, bariéru před okolím vám ale neposkytne. Matné sklo je zase esteticky o něco plnější, zaručí vám ale potřebnou diskrétnost při každodenním sprchování. Přečtěte si náš článek, kde se věnujeme tomu, co nepodcenit při výběru sprchového koutu.

 

Eva Auerová

Eva Auerová, autorka článku

Eva je neodmyslitelnou součástí společnosti Hezká koupelna už od roku 2017. Svoji kariéru zde začala v administrativě a komunikaci s koncovými zákazníky. Dnes vede oddělení péče o zákazníky, kde se věnuje zajištění hladkého průběhu reklamací a maximální spokojenosti klientů při konzultacích zařízení koupelny. Svou odbornost a cenné zkušenosti ochotně předává novým kolegům. Klade důraz na efektivní komunikaci a pečlivou informovanost zákazníků. Ráda sleduje nové trendy v oblasti koupelnového vybavení. Podle jejích slov by koupelna měla být nejen funkční, ale i oázou klidu a relaxace.


Další zajímavé články

Jak na rekonstrukci malé koupelny v paneláku
11. 8. 2022

Jak na rekonstrukci malé koupelny v paneláku

Pořád vás doma straší stará umakartová koupelna? Nebo jste koupili starší byt na investici a teď přemýšlíte nad jeho celkovou rekonstrukcí? Nejspíš dojdete...

Číst více

Co je nika a jak ji využít v koupelně
29. 7. 2022

Co je nika a jak ji využít v koupelně

Nika je výklenek zapuštěný do hloubky zdiva. V dávné minulosti se takové výklenky používaly pro umístění podobizen nebo soch. Dnes je v interiéru najdeme...

Číst více

Jak vybrat vodovodní baterii?
3. 9. 2018

Jak vybrat vodovodní baterii?

Při rekonstrukci nebo nové realizaci koupelny či kuchyně se řeší mimo jiné pořízení vodovodní baterie. Podle toho, kde bude baterie umístěna, se standardně...

Číst více

Ověřeno zákazníky
Ověřeno zákazníky
98 %
zákazníků nás doporučuje
Více recenzí

„Absolutně vše super, chválím na 100 procent.“

16. 7. 2024

„Dobrý den Byl jsem mile překvapen jak rychle mi bylo zboží doručeno parada“

27. 6. 2024

„Velká spokojenost: rychlé vyřízeni a rychlé dodání.“

22. 6. 2024

„občas zde nakupuji, dobré ceny, rychlost dodání“

29. 5. 2024