Inspirace pro vybavení malé koupelny

Čeká vás zařizování nové koupelny, která má místa tak akorát? Asi si lámete hlavu s tím, jak v malé koupelně uspořádat všechno tak, abyste se v ní mohli hnout. Jděte na to chytře a promyslete si nejprve, jak využít každý centimetr a ušetřit místo na to podstatné. V našem článku vám poradíme, jak na to. Stejně tak doporučíme několik tipů, kterými koupelnu opticky zvětšíte. 

Ušetřete místo tam, kde to jde

Pračka zabírá velkou část koupelny, nešla by dát jinam? Co ji třeba zabudovat do kuchyňské linky, nebo odklidit do komory či šatny. Máte sklep? Nechceme ho vidět, ale možná by mohla být i tam. Jestli víte, že s ní nemáte šanci z koupelny nikam hnout, dejte ji buď pod umyvadlo (pořiďte si tu s předním plněním), nebo si z ní udělejte odkládací plochu. 

Nábytek do malé koupelny naplánujte bílé koupelnové skříňky

V koupelně chceme mít po ruce čisté ručníky, veškerou kosmetiku, fén, kulmu. Dává nám smysl schovat sem i čistící prostředky. To je dost věcí, které potřebují svůj úložný prostor. Koupelnové skříňky nemusí být jen na podlaze, instalujte je klidně i na stěnu, nad pračku, využijte efektivně i umyvadlovou skříňku. Další nápady pro skříňky do malé koupelny získáte v našem článku věnovanému obecně nábytku do koupelny.

Doporučujeme koupelnu nezastavět všemi možnými skříněmi, soustřeďte se jen na tolik úložného prostoru, kolik ho opravdu potřebujete. Zapomeňte na vystavování všech možných parfémů a dalších oblíbených kousků kosmetiky na umyvadle, poličce nebo jinde, esteticky dělají jen neplechu.

Toaleta jako součást koupelny

Malé koupelny v paneláku jsou obvykle od toalety oddělené, jde o dvě samostatné místnosti. Nejen singles můžou při rekonstrukci přijít závěru, že je dobrý nápad místnosti propojit a získat tím kus místa navíc. Musíte jen zvážit, jestli pro vás bude propojení praktické nejen z hlediska místa, ale i používání. U vícečlenných rodin tohle řešení spíš nedoporučujeme, ranní vypravování by se vám mohlo pěkně protáhnout.

S vanou se loučit nemusíte 

Malá koupelna s vanou není vůbec nereálná představa. Zaměřte se vany asymetrické či atypické. Spodní hranice pro její rozměr je zhruba 75 cm na šířku a 140 cm na délku. Vyberte takovou, která má odtok na straně, pomyslně je tak rozdělená na sprchovací a koupací část. Tu sprchovací opatříte vanovou zástěnou, která zabrání nechtěnému protečení vody. Vy jste si tak pořídili vanu a sprchový kout v jednom. Tím jste využili prostor koupelny maximálně efektivně. Přečtěte si další tipy spojené s výběrem asymetrické vany

Víte, že chcete v malé koupelně sprchový kout? Čtvercový kout může mít klidně jen 80 x 78 cm, čtvrtkruhový kout už 100 x 80 cm. Klasický kout může vypadat robustně, zaměřte se na bezrámové kouty, které koupelnu opticky zvětší. Skvelým vzdušným řešením je sprchová zástěna walk-in. Nezapomeňte promyslet otevírání dveří od sprchy, nejvhodnější budou posuvné nebo zalamovací dveře do niky, které nepotřebují místo v prostoru. 

Vsaďte na bílou a velké obklady

Základní barvou malé koupelny by měla být bílá, ideálně v kombinaci s jednou další barvou. Při výběru dlažby je dobré vybírat větší formáty, například ty o rozměru 20 x 40 cm. Spáry mezi nimi by měly být co nejmenší. Na podlahu vybírejte o několik odstínů tmavší barvu, než na stěny. Povrchová úprava by měla být v lesku. 

koupelnové led zrcadloVelké zrcadlo a správné osvětlení přidají místa

Koupelna v domě či bytě obvykle potřebuje pořádně přisvítit. Kromě centrálního koupelnového osvětlení myslete i na bodová světla, vybrat si můžete i zrcadlo s LED osvětlením. Až budete zrcadlo vybírat, vyberte to největší možné. Zrcadlo umí malé koupelny opticky krásně zvětšit. Chytrá volba je zrcadlová skříňka, do té schováte kosmetiku, kterou chcete mít hned po ruce - denní krém, kartáček, hřeben nebo pouzdro na čočky. 


Malá koupelna nemusí být bez fantazie. Důležité je věnovat plánování dost času, promyslet si každý kus vybavení a jeho užitečnou funkci. Další tipy najdete v našem článku zaměřeném na rekonstrukci koupelny.


Další zajímavé články

Jak vybrat záchod?
29. 7. 2018

Jak vybrat záchod?

V dnešní době je nabídka klozetů široká jak po stránce praktické, tak z hlediska designu. Proto je potřeba si pečlivě rozmyslet vaše preference,...

Číst více

Správně zvolené doplňky doladí vaši koupelnu k dokonalosti
30. 4. 2020

Správně zvolené doplňky doladí vaši koupelnu k dokonalosti

Hledáte vhodné doplňky do koupelny, které budou barevně ladit s jejím interiérem a zároveň budou praktické a příjemné? V našem sortimentu najdete veškeré...

Číst více

Asymetrická vana vyhraje nad problémy s prostorem
9. 6. 2021

Asymetrická vana vyhraje nad problémy s prostorem

Koupelny v našich domovech jsou různé. Pokud má zrovna ta vaše míň místa, než byste si přáli, je potřeba plánovat její zařízení chytře. Malá koupelna nemusí...

Číst více

Jaká je ideální výška umyvadla v koupelně
7. 8. 2023

Jaká je ideální výška umyvadla v koupelně

Při rekonstrukci koupelny je důležité dbát nejen na estetiku, ale především na funkčnost jednotlivých kusů vybavení. Musíte mít místo kolem sprchového koutu...

Číst více

Ověřeno zákazníky
Ověřeno zákazníky
98 %
zákazníků nás doporučuje
Více recenzí

„Rychle vyřízeno a dodáno“

8. 9. 2023

„Zatím vše ok. Zboží nebylo ještě sestaveno. Negativ vidím v tom, že když si mám převzít zboží, tak...“

6. 9. 2023

„Rychlost vyřízení objednávky a dodání zboží.Vybrané zboží též splňuje co jsem očekával.“

24. 8. 2023

„Objednané zboží plně vyhovuje naším požadavkům a to jsme dlouho hledali adekvátní zástěnu v...“

14. 8. 2023