Vana v ložnici? Luxus, který si můžete dovolit

Volně stojící vana v interiéru ložnice jako její dominantní prvek, který přímo vybízí k ničím nerušenému relaxu. Nejspíš jste něco takového už někdy zažili v luxusním hotelu. Po návratu vás ale nápady na něco podobného u vás doma opustí, protože si myslíte, že složitá montáž a cena vany je nad vaše možnosti. Zůstaňte u této myšlenky ještě chvíli a představte si, jaké by to bylo. My jsme tu od toho, abychom vám s výběrem i montáží poradili.

volně stojící oválná vana

Co je potřeba promyslet

Volně stojící vana je designový prvek, který okamžitě přidává do prostoru prvotřídní eleganci a šarm. Instalace vany do ložnice není ale jen pro požitkáře. Jde zároveň o velmi praktické využití prostoru. Pokud jsou rozměry vaší koupelny omezené a vy si v ní nemůžete vanu dovolit, může být vana v ložnici řešením. Než se ale pustíte do samotného výběru vany, je potřeba zvážit několik praktických otázek:

  • Doporučujeme plochu kolem vany vydláždit, aby se oblast kolem ní nenamočila. To oceníte u parket i koberce, který v ložnici máte. Podlaha samotná by měla zvládnout silné zatížení, a to nejen vany samotné, ale zároveň i objem vody, kterým ji naplníte. Ověřte si proto její nosnost.

  • Myslete také na to, že by ložnice měla mít snadný způsob intenzivního větrání. Jinak by unikající pára z horké vody mohla poškodit obrazy, dekorace a další vybavení ložnice. 

Zásadní je přesná instalace 

V současnosti můžete vybírat z akrylátových, smaltovaných van i těch z litého mramoru. Přečtěte si náš článek, kde se jednotlivým materiálům pro volně stojící vany věnujeme. Zásadní je vždy jejich instalace, ještě před nákupem se proto zajímejte o technický nákres výrobce a specifikace k řešení odtoku, které byste měli znát. Klíčové je samozřejmě i těsnění kolem vany a odtoku. Kontaktujte nás a my vám rádi poradíme, na co si dát při montáži pozor. Pomůžeme vám najít nejvhodnější řešení pro vaši ložnici.

volně stojící vana

Volně stojící vanová baterie

K volně stojícím vanám, které umístíte do prostoru, doporučujeme vanové baterie s připojením do podlahy. Ty podtrhnou eleganci volně stojící vany. Máme je v různých barvách a designových provedeních. Pokud chcete dát volně stojící vanu ke zdi, volte raději podomítkovou vanovou baterii

Volně stojící vany jsou uměleckým dílem, které vás navíc obohatí o luxusní zážitek z koupele. Ložnice s koupelnou je dobrý nápad, který je jen potřeba dobře naplánovat. Přestože je pořizovací cena volně stojící vany obvykle vyšší, stále se jedná o dostupný produkt, který vám může dělat radost po dlouhé roky.


Další zajímavé články

Jak vybrat vanu? Bez kompromisů - nabídka je bohatá
28. 7. 2018

Jak vybrat vanu? Bez kompromisů - nabídka je bohatá

Výběr vany je jedním z klíčových rozhodnutí při plánování realizace koupelny, proto je potřeba si odpovědět na základní otázky. Jak velký prostor máme pro...

Číst více

Asymetrická vana vyhraje nad problémy s prostorem
9. 6. 2021

Asymetrická vana vyhraje nad problémy s prostorem

Koupelny v našich domovech jsou různé. Pokud má zrovna ta vaše míň místa, než byste si přáli, je potřeba plánovat její zařízení chytře. Malá koupelna nemusí...

Číst více

Volně stojící vana uspokojí ty nejnáročnější
31. 7. 2023

Volně stojící vana uspokojí ty nejnáročnější

​​Volně stojící vana je prvkem, který se stane dominantou vaší koupelny. Nadchne všechny ty, kteří si rádi užívají pocit luxusu a výjimečnosti. Přesně takové...

Číst více

Ověřeno zákazníky
Ověřeno zákazníky
98 %
zákazníků nás doporučuje
Více recenzí

„Po prvním nákupu velmi dobrý pocit. Zboží dorazilo rychle. Cena byla příjemná, komunikace jak má...“

28. 3. 2024

„Vše proběhlo rychle a bez problémů.“

25. 2. 2024

„První nákup a jsem spokojen“

14. 2. 2024

„Zboží jsem špatně objednala,komunikace s obchodem ohledně vrácení zboží velmi dobrá,vrácení platby...“

4. 2. 2024