Jak vybrat vanu? Bez kompromisů - nabídka je bohatá

Výběr vany je jedním z klíčových rozhodnutí při plánování realizace koupelny, proto je potřeba si odpovědět na základní otázky. Jak velký prostor máme pro vanu k dispozici? Kdo bude vanu využívat? Preferujeme dlouhé koupání? Co od samotného koupání očekáváme? A samozřejmě jaká výše investice je pro nás přijatelná?

„Dát si vanu,“ to je relax nejen pro svaly ale také pro hlavu, kdy při světle svíček, ponoření v horké vodě zpomalíme a uvolníme napětí na fyzické i psychické rovině.

Z jakého materiálu se vany vyrábějí a jeho základní vlastnosti

Akrylátové vany patří v dnešní době k nejoblíbenější, neboť vlastnosti tohoto materiálu uspokojují široké spektrum zákazníků. Akrylátové vany jsou příjemně teplé na omak a mají tak výbornou tepelně izolační vlastnost, čímž zůstává voda dlouhou dobu teplá. Pokud je potřeba instalovat madla, podhlavníky a další příslušenství je akrylát správnou volbou, neboť umožňuje navrtání potřebných otvorů. Další výhodou je dlouhá životnost, stálobarevnost, lesklý a neporézní povrch, který se snadno čistí a má antibakteriální vlastnosti. Akrylát díky svým vlastnostem umožňuje vytvoření jakéhokoliv tvaru vany, nejčastěji se však vyrábějí vany obdélníkové, rohové a asymetrické. Všechny tyto náležitosti jsou splněny, pokud kupujeme vanu z kvalitního akrylátu, jehož minimální tloušťka je 4,5 mm. Rozeznáváme dva typy akrylátu - extrudovaný a litý, ten je dražší ale mechanicky i chemicky odolnější.

Jak vybrat vanu? Bez kompromisů - nabídka je bohatá - RosaI4Ocelové smaltované vany byly oblíbené v minulosti, ale díky novým technologiím mohou konkurovat vanám akrylátovým i dnes. Jejich výhodou je delší životnost, cenová dostupnost, barevná stálost a neporeznost povrchu. Ocelové vany jsou odolné proti poškrábání i zabarvení, proto jsou vhodné pro dětské vodní hry i koupání zvířecích mazlíčků, stejně tak pro kosmetické procedury, kdy jsou používány různé bylinné nálevy. Další předností je možnost opravy smaltovaného povrchu speciálním lakem. 

Nevýhodou těchto van je jejich vysoká hmotnost a na omak studený povrch, který způsobuje rychlejší ochlazení napuštěné vody. Při koupi je třeba brát v úvahu tloušťku oceli, kdy doporučovaná tloušťka je 2 mm.

Litinové vany se vyrábějí především jako vany volně stojící na nožkách. Jejich nevýhodou je vysoká hmotnost materiálů a omezená možnost tvarování. Litinové vany se po napuštění teplou vodou zahřívají pomalu, na druhou stranu zůstává voda oproti jiným typům materiálům nejdéle teplá.

Základní tvary a prostorové řešení

Obdélníkové vany jsou tradičním řešením mnoha koupelen. Důležité je, aby dno vany bylo co nejširší a bylo tak zaručené pohodlné sprchování. Pokud koupelna nedisponuje dostatečným úložným prostorem, je vhodné volit vanu s širším bočním lemem, na který můžeme uložit kosmetické přípravky. Širší boční lem je také důležitý, pokud uvažujeme o instalaci vanové zástěny.

Oválné vany jsou designovým řešením s nádechem luxusu. Jejich nevýhodou je ovšem prostorová náročnost, proto jsou vhodné do velkých koupelen.

Rohové vany jsou ideálním řešením pro střední a velké koupelny. Jejich vnitřní uzpůsobení umožňuje koupání i dvou osob. Většinou jsou doplněny různými sedáky a boční lemy umožňují uložení vybraných produktů.

Asymetrické vany jsou výborným kompromisem, kdy disponujeme malým prostorem a požadujeme pohodlné koupání. Asymetrická vana nabízí dostatek prostoru pro sprchování, přičemž svým netypickým tvarem zaručuje jedinečnost daného prostoru.

Jak vybrat vanu? Bez kompromisů - nabídka je bohatá - stone round 3Jakou vanu koupit, když…

  1. Budou vanu využívat také malé děti a senioři - volíme akrylátovou vanu, která umožňuje navrtání potřebných madel a dalšího příslušenství k vanám.

    Aby dětské dobrodružství neskončilo potopou, je vhodné využít vanové zástěny z této nabídky.

  2. Budeme-li ve vaně koupat zvířata nebo si dopřáváme koupel s bylinnými přísadami, volíme raději vanu ze smaltované ocele, která je odolná proti poškrábání a zabarvení.

  3. Očekáváme od koupele opravdový relax s nádechem luxusu třeba i s drahou polovičkou - vybereme si z nabídky volně stojících designových van, rohovou vanu nebo prostornou hydromasážní vanu.

  4. Prostor v koupelně je omezený nebo netypicky řešený - vybereme si z nabídky asymetrických van.

  5. Máme k dispozici velkou koupelnu a chceme mít originální design - můžeme si vybrat z nabídky speciálních van.

  6.  Máme rádi klasiku, ale je pro nás důležité také pohodlí - vybereme si obdélníkovou vanu.


Další zajímavé články

Nákup vany má různé proměnné, tloušťka akrylátu není vždy rozhodující
4. 4. 2019

Nákup vany má různé proměnné, tloušťka akrylátu není vždy rozhodující

Jakou vanu koupit do koupelny? Nejdůležitější je zodpovědět si hned na začátku několik základních otázek: -      Kolik prostoru...

Číst více

Jak vybrat infrasaunu? Klíčem je zvolit správný typ infrazářiče!
29. 7. 2018

Jak vybrat infrasaunu? Klíčem je zvolit správný typ infrazářiče!

Prostorové řešení V první řadě bychom měli vybrat místo, kde nám bude infrasauna nejlépe vyhovovat. Podle velikosti prostoru pak vybereme konkrétní typ...

Číst více

Fotosoutěž na hezkakoupelna.cz
12. 10. 2015

Fotosoutěž na hezkakoupelna.cz

Vyfoť výrobek z našeho e-shopu ve své koupelně a vyhraj tři designové vodovodní baterie v hodnotě 7270,- Kč.   Informace k soutěži Od 1...

Číst více

Ověřeno zákazníky
Ověřeno zákazníky
100 %
zákazníků nás doporučuje
Více recenzí

„Příjemné vyřizování objednávky a rychlá dodávka zboží. Ve středu jsem objednala a v pátek již měla...“

7. 7. 2019

„Velice rychlý obchod. Skvělá cena. Dobré jednání“

25. 6. 2019

„Dobře zabaleno, dodáno dříve než původně slíbeno.“

25. 6. 2019

„rychlost a preciznost obchodu.“

24. 6. 2019
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
OK   Další informace