Asymetrická vana vyhraje nad problémy s prostorem

Koupelny v našich domovech jsou různé. Pokud má zrovna ta vaše míň místa, než byste si přáli, je potřeba plánovat její zařízení chytře. Malá koupelna nemusí být bez vany, zaměřte se na ty asymetrické.

Asymetrická vana poskytuje prostornou koupací plochu, zabere přitom opravdu jen nejnutnější místo. Je praktická, hodí se totiž i na sprchování. Spodní hranice rozměrů asymetrické vany se pohybují někde u 75 cm na šířku a 140 cm na délku, proto jsou tak vítané především v malých koupelnách. Kombinovat se dají prakticky s vhodným umyvadlem a na minimální nutnou plochu tak umístit vše, co k hygieně běžně potřebujete. Přestože ve vaně vlastně ležíte šikmo, můžete využít o to větší délku, než je ta, kterou vám zabírá u stěny.Asymetrický vana INTEGRA

Pohodlí s integrovaným sedátkem

V naší nabídce asymetrických van naleznete hned několik, které disponují integrovaným sedátkem. Podle jeho umístění se rozlišuje levá nebo pravá varianta vany. V našem sortimentu najdete vždy označení L nebo P. P znamená, že sedátko bude v pravém rohu vany, L v levém. Sedátko by mělo být umístěné v části, kde je i odtok a baterie. To je vhodné při sprchování, tato část vany vám bude sloužit právě pro tento účel.

Sprcha i koupel - žádný problém

Jak jsme už zmínili výše, využít asymetrickou vanu ke sprchování není problém. Pokud víte, že se ve vaně budete pravidelně sprchovat, vybírejte takovou, která má odtok spíše ke straně. Vana je tím pomyslně rozdělená na koupací a sprchovací část, ta bývá co nejširší a mívá také v této části rovné dno. Nezapomeňte myslet i na vanovou zástěnu, která zabrání nechtěnému protečení vody na podlahu koupelny. Kontaktujte nás a společně probereme možnosti pro instalaci vaší zástěny.

Rohová vana nerovná se asymetrickáKulatá vana Polysan ROYAL CORNER

U našich zákazníků jsme se několikrát setkali s názorem, že rohová vana je to samé jako asymetrická. Není to tak, a to hned z několika důvodů. Rohovou vanu poznáte podle toho, že má stejně dlouhé strany a její odtok bývá umístěný uprostřed. U většiny rohových van není možná kombinace s vanovou zástěnou. Obecně ale rohová vana působí dominantnějším dojmem a taky má ve svém vzhledu špetku luxusu. 

Atypické vany - kulaté i čtvercové

V naší nabídce máme také speciální vany, které vyhoví všem náročným požadavkům. Najdete mezi nimi oválné vany s důmyslným designem, které posunou relax ve vaně do nové dimenze. Pokud hledáte pro svůj domov, nebo klidně hotel, vybavení do wellness, určitě vás zaujaly velmi oblíbené kulaté vany. Vybírat je můžete v různých rozměrech. 

Asymetrické vany z akrylátu nabízíme od různých výrobců v rozmanitých provedeních. Na většinu z nich poskytujeme záruku 10 let. Při výběru doporučujeme promyslet i příslušenství jako madlo na vanu a další komponenty. Podívejte se také na naši nabídku vodovodních baterií pro vanu nebo umyvadlo.


Další zajímavé články

Jak vybrat saunu? Přečtěte si, co vše je nutné vědět před nákupem
28. 7. 2018

Jak vybrat saunu? Přečtěte si, co vše je nutné vědět před nákupem

Abychom našli pro vaše potřeby tu nejvhodnější variantu, je potřeba zvážit, jak velkým prostorem pro saunu disponujeme, jaká výše teploty je pro nás ideální a...

Číst více

Jak řešit povrchy stěn v koupelně? Kachličky nejsou jediná varianta
5. 8. 2019

Jak řešit povrchy stěn v koupelně? Kachličky nejsou jediná varianta

V českých koupelnách jsou oblíbenou volbou klasické kachličky. V posledních letech si získává oblibu i cementová stěrka. Tapety jsou spíše pro odvážnější...

Číst více

Údržba hydromasážní vany
9. 9. 2016

Údržba hydromasážní vany

Zakoupili jste u nás hydromasážní vanu? Přečtěte si, jakým způsobem o ni co nejlépe pečovat a udržovat ji v čistotě. Jak na čištění a...

Číst více

Ověřeno zákazníky
Ověřeno zákazníky
100 %
zákazníků nás doporučuje
Více recenzí

„Pokaždé zboží skvěle zabaleno a vše v naprostém pořádku, spokojenost s obchodem i komunikací, ceny...“

22. 10. 2021

„vše dle domluvy a nabídky“

19. 10. 2021

„Dle uvedené poznámky v objednávce jsem požadovala doručení zásilky od 13.9. v odpoledních hodinách...“

3. 10. 2021

„S Vaší službou jsem spokojen, horší to bylo s dopravcem TOPTRANZ, který zásilku dovezl nekompletní...“

29. 9. 2021
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
OK   Další informace