Asymetrická vana vyhraje nad problémy s prostorem

Koupelny v našich domovech jsou různé. Pokud má zrovna ta vaše míň místa, než byste si přáli, je potřeba plánovat její zařízení chytře. Malá koupelna nemusí být bez vany, zaměřte se na ty asymetrické.

Asymetrická vana poskytuje prostornou koupací plochu, zabere přitom opravdu jen nejnutnější místo. Je praktická, hodí se totiž i na sprchování. Spodní hranice rozměrů asymetrické vany se pohybují někde u 75 cm na šířku a 140 cm na délku, proto jsou tak vítané především v malých koupelnách. Kombinovat se dají prakticky s vhodným umyvadlem a na minimální nutnou plochu tak umístit vše, co k hygieně běžně potřebujete. Přestože ve vaně vlastně ležíte šikmo, můžete využít o to větší délku, než je ta, kterou vám zabírá u stěny.Asymetrický vana INTEGRA

Pohodlí s integrovaným sedátkem

V naší nabídce asymetrických van naleznete hned několik, které disponují integrovaným sedátkem. Podle jeho umístění se rozlišuje levá nebo pravá varianta vany. V našem sortimentu najdete vždy označení L nebo P. P znamená, že sedátko bude v pravém rohu vany, L v levém. Sedátko by mělo být umístěné v části, kde je i odtok a baterie. To je vhodné při sprchování, tato část vany vám bude sloužit právě pro tento účel.

Sprcha i koupel - žádný problém

Jak jsme už zmínili výše, využít asymetrickou vanu ke sprchování není problém. Pokud víte, že se ve vaně budete pravidelně sprchovat, vybírejte takovou, která má odtok spíše ke straně. Vana je tím pomyslně rozdělená na koupací a sprchovací část, ta bývá co nejširší a mívá také v této části rovné dno. Nezapomeňte myslet i na vanovou zástěnu, která zabrání nechtěnému protečení vody na podlahu koupelny. Kontaktujte nás a společně probereme možnosti pro instalaci vaší zástěny.

Rohová vana nerovná se asymetrickáKulatá vana Polysan ROYAL CORNER

U našich zákazníků jsme se několikrát setkali s názorem, že rohová vana je to samé jako asymetrická. Není to tak, a to hned z několika důvodů. Rohovou vanu poznáte podle toho, že má stejně dlouhé strany a její odtok bývá umístěný uprostřed. U většiny rohových van není možná kombinace s vanovou zástěnou. Obecně ale rohová vana působí dominantnějším dojmem a taky má ve svém vzhledu špetku luxusu. 

Atypické vany - kulaté i čtvercové

V naší nabídce máme také speciální vany, které vyhoví všem náročným požadavkům. Najdete mezi nimi oválné vany s důmyslným designem, které posunou relax ve vaně do nové dimenze. Pokud hledáte pro svůj domov, nebo klidně hotel, vybavení do wellness, určitě vás zaujaly velmi oblíbené kulaté vany. Vybírat je můžete v různých rozměrech. 

Asymetrické vany z akrylátu nabízíme od různých výrobců v rozmanitých provedeních. Na většinu z nich poskytujeme záruku 10 let. Při výběru doporučujeme promyslet i příslušenství jako madlo na vanu a další komponenty. Podívejte se také na naši nabídku vodovodních baterií pro vanu nebo umyvadlo.


Další zajímavé články

Jak vybrat dřezovou baterii?
29. 7. 2018

Jak vybrat dřezovou baterii?

Dnes, kdy většinou nádobí odkládáme do myčky, plní dřez spolu s baterií stále důležitou funkci. Při výběru bývá stěžejním faktorem design a cena. Zohlednit...

Číst více

Kupujeme finskou saunu. Co všechno musíme zvážit?
5. 9. 2017

Kupujeme finskou saunu. Co všechno musíme zvážit?

Milujete saunování a rozhodli jste se, že byste si váš oblíbený rituál rádi vychutnávali z pohodlí domova? Nákup domácí finské sauny je skvělý způsob, jak...

Číst více

Jak vybrat tu pravou toaletu pro domácnost
19. 1. 2022

Jak vybrat tu pravou toaletu pro domácnost

Toaletu vybírejte pečlivě, zaměřte se na užitečné vlastnosti Ideální toaleta šetří vodu, je snadná na údržbu a svým uživatelům poskytuje maximální...

Číst více

Ověřeno zákazníky
Ověřeno zákazníky
95 %
zákazníků nás doporučuje
Více recenzí

„Nemám výhrady vše v pořádku“

20. 1. 2022

„Obchod v pohodě, objednala jsem barvu podle obrázku a objednacího čísla, byla mi doručena jiná (ale...“

17. 12. 2021

„Všechno by bylo v absolutním pořádku, až na jeden problém. Objednala jsem si malinkou skládací...“

7. 12. 2021

„Moc doporučuji - seriozní obchod a rychlé dodání zboží. Milan“

10. 11. 2021