Asymetrická vana vyhraje nad problémy s prostorem

Koupelny v našich domovech jsou různé. Pokud má zrovna ta vaše míň místa, než byste si přáli, je potřeba plánovat její zařízení chytře. Malá koupelna nemusí být bez vany, zaměřte se na ty asymetrické.

Asymetrická vana poskytuje prostornou koupací plochu, zabere přitom opravdu jen nejnutnější místo. Je praktická, hodí se totiž i na sprchování. Spodní hranice rozměrů asymetrické vany se pohybují někde u 75 cm na šířku a 140 cm na délku, proto jsou tak vítané především v malých koupelnách. Kombinovat se dají prakticky s vhodným umyvadlem a na minimální nutnou plochu tak umístit vše, co k hygieně běžně potřebujete. Přestože ve vaně vlastně ležíte šikmo, můžete využít o to větší délku, než je ta, kterou vám zabírá u stěny.

Asymetrický vana INTEGRAPohodlí s integrovaným sedátkem

V naší nabídce asymetrických van naleznete hned několik, které disponují integrovaným sedátkem. Podle jeho umístění se rozlišuje levá nebo pravá varianta vany. V našem sortimentu najdete vždy označení L nebo P. P znamená, že sedátko bude v pravém rohu vany, L v levém. Sedátko by mělo být umístěné v části, kde je i odtok a baterie. To je vhodné při sprchování, tato část vany vám bude sloužit právě pro tento účel.

Sprcha i koupel - žádný problém

Jak jsme už zmínili výše, využít asymetrickou vanu ke sprchování není problém. Pokud víte, že se ve vaně budete pravidelně sprchovat, vybírejte takovou, která má odtok spíše ke straně. Vana je tím pomyslně rozdělená na koupací a sprchovací část, ta bývá co nejširší a mívá také v této části rovné dno. Nezapomeňte myslet i na vanovou zástěnu, která zabrání nechtěnému protečení vody na podlahu koupelny. Kontaktujte nás a společně probereme možnosti pro instalaci vaší zástěny.

Kulatá vana Polysan ROYAL CORNERRohová vana nerovná se asymetrická

U našich zákazníků jsme se několikrát setkali s názorem, že rohová vana je to samé jako asymetrická. Není to tak, a to hned z několika důvodů. Rohovou vanu poznáte podle toho, že má stejně dlouhé strany a její odtok bývá umístěný uprostřed. U většiny rohových van není možná kombinace s vanovou zástěnou. Obecně ale rohová vana působí dominantnějším dojmem a taky má ve svém vzhledu špetku luxusu. 

Atypické vany - kulaté i čtvercové

V naší nabídce máme také speciální vany, které vyhoví všem náročným požadavkům. Najdete mezi nimi oválné vany s důmyslným designem, které posunou relax ve vaně do nové dimenze. Pokud hledáte pro svůj domov, nebo klidně hotel, vybavení do wellness, určitě vás zaujaly velmi oblíbené kulaté vany. Vybírat je můžete v různých rozměrech. 

Asymetrické vany z akrylátu nabízíme od různých výrobců v rozmanitých provedeních. Na většinu z nich poskytujeme záruku 10 let. Při výběru doporučujeme promyslet i příslušenství jako madlo na vanu a další komponenty. Podívejte se také na naši nabídku vodovodních baterií pro vanu nebo umyvadlo.


Další zajímavé články

Inspirace pro vybavení malé koupelny
26. 7. 2022

Inspirace pro vybavení malé koupelny

Čeká vás zařizování nové koupelny, která má místa tak akorát? Asi si lámete hlavu s tím, jak v malé koupelně uspořádat všechno tak, abyste se v ní mohli...

Číst více

Volně stojící vana uspokojí ty nejnáročnější
31. 7. 2023

Volně stojící vana uspokojí ty nejnáročnější

​​Volně stojící vana je prvkem, který se stane dominantou vaší koupelny. Nadchne všechny ty, kteří si rádi užívají pocit luxusu a výjimečnosti. Přesně takové...

Číst více

Vana v ložnici? Luxus, který si můžete dovolit
31. 1. 2024

Vana v ložnici? Luxus, který si můžete dovolit

Volně stojící vana v interiéru ložnice jako její dominantní prvek, který přímo vybízí k ničím nerušenému relaxu. Nejspíš jste něco takového už někdy zažili v...

Číst více

Ověřeno zákazníky
Ověřeno zákazníky
98 %
zákazníků nás doporučuje
Více recenzí

„Po prvním nákupu velmi dobrý pocit. Zboží dorazilo rychle. Cena byla příjemná, komunikace jak má...“

28. 3. 2024

„Vše proběhlo rychle a bez problémů.“

25. 2. 2024

„První nákup a jsem spokojen“

14. 2. 2024

„Zboží jsem špatně objednala,komunikace s obchodem ohledně vrácení zboží velmi dobrá,vrácení platby...“

4. 2. 2024