Jak vybrat tu pravou toaletu pro domácnost

Toaletu vybírejte pečlivě, zaměřte se na užitečné vlastnosti

Ideální toaleta šetří vodu, je snadná na údržbu a svým uživatelům poskytuje maximální pohodlí. V následujícím článku si shrneme, na co je dobré se zaměřit při výběru záchodu a vysvětlíme si výhody rimless toalety, WC s bidetem a dětského i bezbariérového klozetu. Vy díky tomu vyberete takový záchod, který vám doopravdy sedne.

Retro toaletaKam s ním!

Bude klozet součástí koupelny, nebo pro něj máte samostatnou místnost? Od toho se odvíjí, kolik místa mu můžete vyčlenit a zároveň to, kde je pro něj umístěná voda a odpad. To ovlivní váš výběr, rozhodovat se budete mezi sestavou toalety a nádržky (tzv. WC kombi) a samostatným klozetem (volně stojící nebo závěsný) s podomítkovým splachováním. Pokud se neorientujete v těchto základních pojmech, přečtěte si náš článek jak vybrat WC

 

Jakmile budete mít v tomto jasno, přijdou na řadu praktické vlastnosti daného typu klozetu. Faktorů, které mají mít vliv na rozhodování, je hned několik. Kromě ceny by vás měla zajímat:

- spotřeba vody pro jedno spláchnutí,

- technologická nadstavba pro intimní hygienu (bidet),

 - bezbariérové užívání pro seniory či hendikepované osoby,

- vhodnost toalety pro malé děti.

Efektivní využití vody nabízí Rimless toaleta

Rimless toaleta, jinak také WC bez okrajů, osloví ty, kteří jsou přísní na hygienické parametry, které od sanitární keramiky očekávají. Rimless klozet nemá klasický splachovací kruh, voda je rozvedena speciálním tvarováním vnitřního prostoru. Tato technologie zajišťuje rovnoměrné spláchnutí celé mísy a zároveň zabraňuje usazování nečistot a bakterií na špatně přístupných místech. Toaleta nemá žádné vnitřní záhyby a duté prostory, kde by se mohlo bakteriím dařit. Díky tomu je péče o čistotu klozetu jednoduchá.

 

Benefitem je i to, že toalety s rimless technologií potřebují pro jedno spláchnutí obvykle jen 4,5 litru. Klasické WC s nádržkou přitom může na jedno spláchnutí spotřebovat i deset litrů vody! Některé bezokrajové toalety mají dokonce úspornou technologii Dual Flush, která si vystačí s 3 litry pro malé spláchnutí a 4,5 litru pro velké spláchnutí. Rimless technologie tak zabraňuje plýtvání s vodou, je šetrnější k životnímu prostředí a zároveň snižuje vaše náklady na spotřebu vody.

WC s bidetem pro vyšší osobní hygienu

Sprchovací WC, nebo-li WC s bidetem, usnadní vaši každodenní očistu. Pouhým stisknutím tlačítka se postaráte o svěžest a čistotu vaší pokožky. Součástí takového WC může být i oscilační masáž, nastavitelná teplota i tlak vody a závěrečné osušování pokožky. Jde o produkt pro náročné, kteří chtějí od své toalety maximální péči. 

Dětská nebo bezbariérová toaleta 

Vícegenerační domácnosti musí myslet na to, aby toaleta sloužila i seniorům a přístup na ni byl pro ně snadný. Pokud máte doma malé děti, chcete jim pořídit záchod, na který se dostanou bez vaší pomoci.

Záchod pro seniory a hendikepované Bezbariérová koupelna

Bezbariérová toaleta má obvykle zvýšený posed cca 50 cm od podlahy (obvyklá výška je kolem 40-44 cm). WC splachovač je na dosah ruky v bezprostřední blízkosti a dobré je také vybavit prostor kolem toalety madlem pro vyšší oporu. Zvažujete rekonstrukci koupelny na plně bezbariérovou? Přečtěte si náš článek, kde se věnujeme vybavení bezbariérové koupelny s důrazem na praktičnost a funkčnost. Pokud si nemůžete bezbariérovou toaletu z různých důvodů dovolit, instalujte alespoň sedátko na WC pro seniory.

Dětská toaleta

Čekáte-li přírůstek do rodiny, pořiďte dětský klozet, který těm nejmenším usnadní první návyky s každodenní hygienou. Dětské toalety mají výšku jen 35 cm a doplnit je můžete dalším sortimentem, jakým je například sedátko do vany a další praktické doplňky do koupelny pro malé děti. Toalety jsou ve veselých designech, jejich vzhled podpoříte originálním dětským prkýnkem. Pokud v koupelně bojujete s místem a dětská toaleta se vám domů prostě nevejde, doporučujeme pořídit praktické sedátko s redukcí pro děti.

Toaleta jako designový prvek

U všech výše uvedených typů toalet hraje důležitou roli při výběru design. Na trhu je tolik možností! Proto by byla škoda spokojit se s jednoduchým standardem. V našem sortimentu najdete originální pojetí závěsného WC v netradiční černé barvě od značky GSI, retro klozety zajímavých křivek a nadčasová minimalistická zpracování, ve kterých dominuje značka Mexen nebo Cersanit. Při výběru se sami přesvědčíte, že důmyslné designové zpracování automaticky neznamená výrazné navýšení pořizovací ceny. 

stylová koupelnaNaše tipy pro harmonickou koupelnu

Vybíráte všechny prvky koupelny s důrazem na design a zároveň očekáváte jednotný vzhled a kompaktnost? Zaměřte se na koupelnové sestavy. Jejich obrovskou výhodou je to, že ladí už od první chvíle. Vy si vyberete ideální barvu a styl a pak už jen kombinujete skříňky, poličky, zrcadla a další komponenty. Velmi oblíbená je koupelnová sestava s umyvadlem na desku, díky němu bude vypadat vaše koupelna jako z katalogu a vy si v ní budete užívat start každého dne. Jednodušší práci s ladícím interiérem budete mít, pokud vyberete koupelnový nábytek ze stejné série.


Další zajímavé články

Ucpaný záchod vyřešíte i bez instalatéra
28. 7. 2022

Ucpaný záchod vyřešíte i bez instalatéra

Ucpal se vám doma záchod? Tohle nepříjemné nadělení zvládnete vyřešit i bez instalatéra. Na internetu existuje spousta triků, které radí, jak opravit ucpaný...

Číst více

Inspirace pro vybavení malé koupelny
26. 7. 2022

Inspirace pro vybavení malé koupelny

Čeká vás zařizování nové koupelny, která má místa tak akorát? Asi si lámete hlavu s tím, jak v malé koupelně uspořádat všechno tak, abyste se v ní mohli...

Číst více

Jak vybrat infrasaunu? Klíčem je zvolit správný typ infrazářiče!
29. 7. 2018

Jak vybrat infrasaunu? Klíčem je zvolit správný typ infrazářiče!

O benefitech infračerveného záření dnes již není pochyb. Má pozitivní vliv na zdraví i psychickou pohodu. Pokud jste se i vy rozhodli přispět k budování vaší...

Číst více

Ověřeno zákazníky
Ověřeno zákazníky
90 %
zákazníků nás doporučuje
Více recenzí

„Vše perfektní, rychle zasláno.“

18. 7. 2022

„Výborná komunikace, rychlé dodání“

9. 7. 2022

„S e-shopem spokojenost, doporučuji.“

26. 5. 2022

„Vše skvěle funguje. Zboží je kvalitně zabaleno a doprava super.“

22. 5. 2022