Malá koupelna s WC? Poradíme, jak na to

S koupelnou velikosti poštovní známky musíte chytře plánovat, abyste do ní vměstnali vše potřebné. O to víc, pokud má být její součástí i toaleta. Vše se dá dobře zvládnout, a to bez kompromisů v oblasti užitných vlastností nebo komfortu. 

U menších koupelen je důležité zapojit chytrá řešení a dát prostor jednoduchosti. Zásadní je správné promyšlení funkčnosti základního vybavení (vany, sprchového koutu a toalety), úložného prostoru a chytré kombinace světel. Zapojte neutrální barvy na zdech i na podlaze, abyste podpořili pocit vzdušnosti. 

malá koupelna s toaletouWalk-in sprchový kout nebo vana do malé koupelny

V malé koupelně se budete muset rozhodnout, zda instalujete vanu nebo sprchový kout. Pokud se nechcete vzdát výhod spojených s koupáním, doporučujeme umístit vanovou zástěnu. Díky ní se ve vaně pohodlně osprchujete a přitom za sebou nenecháte na podlaze potopu. 

Pokud jste se rozhodli pro kout, pak je praktický a nenáročný na prostor sprchový kout walk-in. Skleněná zástěna do sprchy se postará o oddělení prostoru koupelny a koutu. Další alternativou může být sprchový kout v nice. Jde o speciální vestavěný sprchový kout, které lze vytvořit také v prostorově úsporné variantě.

Chytrý koupelnový nábytek s úložným prostorem

Promyslete si nejprve, co musí v koupelně opravdu zůstat. Možná zjistíte, že se vám vejde koš na špinavé prádlo do ložnice, čističe koupelny schováte do kumbálu. Pračku můžete umístit například do kuchyně, ideálně pokud disponujete modelem s předním plněním a tišším chodem, který se vejde pod kuchyňskou linku. Případně dle vašich možností ukryjte pračku do komory či technické místnosti. Zde je však dobré s ohledem na napojení k přívodu vody a odpadu zvážit, zda místnost sousedí s koupelnou, toaletou či právě kuchyní. Vybavení, které v koupelně potřebujete, vybírejte chytře. Zapojte skříňku s umyvadlem, překvapí vás, kolik věcí se do ní vejde. Závěsné skříňky se hodí tam, kde už na podlaze nezbývá místo nazbyt, zrcadlové galerky schovají drobnou kosmetiku a nechají ji přitom pohodlně na dosah ruky. 

Vhodná toaleta pro malou koupelnu

Bojujete ve vaší koupelně s místem? Doporučujeme instalaci zkráceného WC. To je oproti standardním toaletám o několik málo centimetrů kratší, což neubírá na jeho funkčnosti ani komfortu. Myšlenky na bidet se nemusíte vzdát, v našem sortimentu najdete praktické wc s bidetem v jednom, které umožňuje bidetové sedátko.

Elegantní oddělení WC od zbytku koupelny

oddělení toalety v koupelněNelíbí se vám pohled na WC v koupelně? Poradíme vám pár jednoduchých nápadů, kterými mísu schováte. V malé koupelně je nejjednodušším řešením chytře rozmístěný nábytek. Vysoký koupelnový regál zaplníte různými věcmi, jako třeba poskládanými ručníky, kosmetikou a dekoracemi. 

Další variantou může být vytvoření dekorace z vyšších rostlin. Mohou být živé a klidně také umělé. Vybírejte takové, které rostou směrem vzhůru a nikoliv do prostoru. Ideální je například bambus.

Vytvoření malé koupelny s WC, která je funkční a pohodlná, může být náročné, ale s trochou plánování a kreativity to určitě dokážete. Nezapomeňte také brát v úvahu osobní preference a potřeby při navrhování takové koupelny.


Další zajímavé články

Jak vybrat tu pravou toaletu pro domácnost
15. 3. 2022

Jak vybrat tu pravou toaletu pro domácnost

Ideální toaleta šetří vodu, je snadná na údržbu a svým uživatelům poskytuje maximální pohodlí. V následujícím článku si shrneme, na co je dobré se zaměřit...

Číst více

Inspirace pro vybavení malé koupelny
26. 7. 2022

Inspirace pro vybavení malé koupelny

Čeká vás zařizování nové koupelny, která má místa tak akorát? Asi si lámete hlavu s tím, jak v malé koupelně uspořádat všechno tak, abyste se v ní mohli...

Číst více

Jak na rekonstrukci malé koupelny v paneláku
11. 8. 2022

Jak na rekonstrukci malé koupelny v paneláku

Pořád vás doma straší stará umakartová koupelna? Nebo jste koupili starší byt na investici a teď přemýšlíte nad jeho celkovou rekonstrukcí? Nejspíš dojdete...

Číst více

Ověřeno zákazníky
Ověřeno zákazníky
96 %
zákazníků nás doporučuje
Více recenzí

„Po prvním nákupu velmi dobrý pocit. Zboží dorazilo rychle. Cena byla příjemná, komunikace jak má...“

28. 3. 2024

„Vše proběhlo rychle a bez problémů.“

25. 2. 2024

„První nákup a jsem spokojen“

14. 2. 2024

„Zboží jsem špatně objednala,komunikace s obchodem ohledně vrácení zboží velmi dobrá,vrácení platby...“

4. 2. 2024