Ucpaný záchod vyřešíte i bez instalatéra

Ucpal se vám doma záchod? Tohle nepříjemné nadělení zvládnete vyřešit i bez instalatéra. Na internetu existuje spousta triků, které radí, jak opravit ucpaný záchod. My jsme pro vás připravili několik takových, které opravdu fungují. 

Ucpaný záchod vyřešíte i bez instalatéra - 5978089Zavřete uzávěr vody

Pokud máte ucpaný záchod a hladina vody v míse neubývá, rozhodně znovu nesplachujte. Jinak se vám může stát, že veškerý odpad, který jste v toaletní míse zanechali, vyteče ven. Bude potřeba vypnout přívod vody. Buď zavřete vodu za toaletou, nebo zavřete otevřenou klapku v nádržce na vodu. Nasaďte si gumové rukavice, do ruky vemte prázdný kýbl a připravte se na další práci.

Zvon na WC vždy po ruce

Vedle štětky na WC by měl mít svoje čestné místo zvon na čištění odpadů. Jeho pořizovací cena je kolem sto korun. Jeho přítomnost ve chvíli, kdy marně doufáte v to, že odpad mísu opustí, je k nezaplacení. Zvon přiložte na odtok ucpané toalety a několikrát zkuste zapumpovat. Vytvořený tlak by vám měl pomoci vytáhnout veškerý odpad, který záchod ucpal. Do kýblu vyhoďte všechny nečistoty, které se vám povedlo uvolnit. Až potom spláchněte. Zvon využijete i pro ucpaný odpad u umyvadla

Pumpovat zvonem má smysl jen tehdy, když už není celá mísa zaplněná vodou. Pokud je vodou plná po okraj, musíte ji nejprve vylít ven. Protože jste si připravili k práci kýbl, stačí vzít kelímek nebo hrnek a začít do něj vodu vylévat. 

Chemický “krtek” na čištění odpadů

Kromě záchodového zvonu pomůže od ucpané toalety čistič potrubí, který známe pod názvem “krtek”. Během jeho použití se přesně řiďte návodem na obalu. Postará se o záchod ucpaný vlhčenými ubrousky i toaletním papírem. 

WC kombi s umývátkemPomozte si tím, co zrovna máte doma

Potřebujete vyřešit ucpaný záchod v době, kdy jsou všechny obchody zavřené a krtka ani zvon doma nemáte? Dobrým tipem je použití horké vody a saponátu. Voda nesmí být vroucí, jinak by mohla keramická mísa prasknout. Stačí horká voda z kohoutku, smíchejte ji s vaším přípravkem na nádobí, ten si poradí s rozpuštěním tuků a jiných usazenin. 

Jde to i bez chemie

Nechcete na ucpaný záchod používat chemii? Vyrobte si něco podobného z octu a sody. Na uvolnění toalety budete potřebovat půl kila sody, který zalijete litrovou lahví octa. Klidně pak nalijte do mísy zase horkou vodu z kohoutku. Směs nechce působit celou noc a ráno spláchněte. Pak by mělo být po problému. 

Když instalatér nemá čas

Žádný z výše uvedených tipů nezabral a váš instalatér má volno až za pár dní? Jak můžete sami prošťouchnout záchod? Zajděte do obchodu s domácími potřebami nebo těmi pro kutily a kupte  kanalizační pero. Pokud se vám do něj nechce investovat (stojí ale obvykle kolem pár stovek), zkuste rozmontovat kovové ramínko na šaty, které poslouží podobně. Obalte ho hadrem, abyste nepoškrábali mísu toalety a v odtoku s ním hýbejte tam a zpět. Mělo by se vám povést rozhýbat uvíznuté kousky nečistot a odtok zprůchodnit. 

Do mísy vyhazujte jen toaletní papír

Stejně jako u spousty jiných věcí i u toalety platí, že je dobré problémům předcházet a starat se o ni průběžně. Konkrétně to znamená, že byste měli do wc vyhazovat jen toaletní papír. Zbytky z kuchyně do ní nepatří. Olej ze smažení slijte do lahve a vyhoďte do kontejneru nebo tříděného odpadu, určitě ne do mísy. Jednou za čas preventivně, ať už krtkem, nebo jeho přírodní variantou, toaletu propláchněte. Díky tomu nebudete muset řešit až tu nejhorší možnou situaci.


Další zajímavé články

Jak vybrat tu pravou toaletu pro domácnost
19. 1. 2022

Jak vybrat tu pravou toaletu pro domácnost

Toaletu vybírejte pečlivě, zaměřte se na užitečné vlastnosti Ideální toaleta šetří vodu, je snadná na údržbu a svým uživatelům poskytuje maximální...

Číst více

Údržba hydromasážní vany
9. 9. 2016

Údržba hydromasážní vany

Zakoupili jste u nás hydromasážní vanu? Přečtěte si, jakým způsobem o ni co nejlépe pečovat a udržovat ji v čistotě. Jak na čištění a...

Číst více

Jak opravit záchod, který protéká
26. 5. 2022

Jak opravit záchod, který protéká

Protékající toaletu je potřeba řešit okamžitě. Jen během jedné minuty v ní zbytečně proteče i litr vody! Až dostanete vyúčtování za její spotřebu, může vás...

Číst více

Ověřeno zákazníky
Ověřeno zákazníky
98 %
zákazníků nás doporučuje
Více recenzí

„super, akorát tam není Montážní návod , Českém jazyce“

2. 12. 2022

„Byla to již několikátá objednavka a vždy naprosto bez problémů, perfektní zákaznický servis...“

25. 11. 2022

„Spolehlivý obchod, doporučuji.“

16. 11. 2022

„Rychlý a spolehlivý obchod“

6. 11. 2022