Grohe versus Hansgrohe - kterou značku si vybrat

Jaký je vztah mezi německými značkami Grohe a Hansgrohe? Pojí je společná minulost, v současnosti jde o dvě samostatné mezinárodní firmy. Každá má svou vlastní identitu. Zjednodušeně můžeme říci, že Hansgrohe se dnes zaměřuje především na výrobu vodovodních baterií a sprch, zatímco Grohe je navíc specialistou na sanitární keramiku. V našem článku se dozvíte více o příběhu těchto dvou lídrů v oblasti vybavení koupelen.

Příběh otce se synem 

Německou značku Hansgrohe založil ve městě Schiltach v roce 1901 Hans Grohe. Společnost se od začátku zaměřovala na výrobu kovových komponentů pro sanitární sektor, šlo především na sprchy. Své výrobky začal chromovat v roce 1930. V roce 1936 se firmě dařilo natolik, že už expandovala do světa. Ve stejném roce však její vedení opustil Hansův syn Friedrich Grohe. 

Nezahálel a vytvořil vlastní společnost s názvem Grohe, která se zaměřila na výrobu armatur. V roce 1956 představila značka produkt Skalatherm, automatický směšovací ventil s integrovaným termostatem. V roce 1968 vyrobila svou první směšovací vodovodní baterii, která míchala horkou i studenou vodu pomocí jedné páky.

Obě firmy fungovaly řadu let bez jakékoliv rivality, jejich sortiment si totiž vzájemně nekonkuroval. To se změnilo v roce 1981, kdy Hansgrohe představila trhu svou první  pákovou vodovodní baterii Allegroh. Od této chvíle se ze společností staly soupeři. 

sprchový set groheDnešní porovnání v sortimentu sprch

Nejoblíbenějšími produkty v této kategorii jsou u značky Grohe patrně sprchy série Euphoria. Produkty mají mnoho vestavěných technologií. DreamSpray oceníte pro perfektní vodní paprsky, SpeedClean vám usnadní čištění vodního kamene a EcoJoy zase ušetří vodu - oproti klasickým výrobkům spotřebujete až o 60 % méně vody. Zmínit musíme i sprchový systém Grohe Rainshower SmartControl 360, který  se postará o inovativní funkce pro přizpůsobení sprchy na míru.

 

Hansgrohe v tomto sortimentu dominuje produktovými sériemi Croma a Crometta. V nich použitá technologie QuickClean také usnadňuje odstraňování vodního kamene. AirPower vás bude bavit pro netradiční distribuci vody. Tu obohacuje o vzduch a dělá ji tak lehčí a příjemnější při dotyku s pokožkou.

Technologie vodovodních baterií u Grohe a Hansgrohe

Grohe vyniká svými termostatickými bateriemi. Technologie ThermoStat dokáže dosáhnout požadované teploty za pouhých 0,3 sekundy. Grohe inteligentní dřezová baterie umí nabídnout filtrovanou vodu přímo z kohoutku, a to díky řadě Grohe Blue Home. Vylepšená série Grohe Blue Professional nabízí dokonce perlivou vodu. Grohe také vyvinulo technologii, která dokáže vytvořit téměř okamžitě proud vody o teplotě 100 °C – Grohe Red. Dřezová baterie musí být maximálně praktická a splňovat náročné požadavky, přečtěte si náš článek jak vybrat dřezovou baterii.

Ani HansGrohe baterie nezůstávají pozadu a mohou se pochlubit technologií CoolStart. Ta spoří energii, protože zbytečně nepouští průtokový ohřívač a začíná na distribuci studené vody. Bude vás zajímat i ComfortZone řešení, které nabízí více prostoru mezi výtokem a umyvadlem. 

Náš článek o tom, jak vybrat vodovodní baterii podle typu místnosti, vám usnadní rozhodování. Musíte zvážit, jestli ji instalovat na stěnu nebo zvolit stojánkovou verzi. Promyslete také, jestli je pro vás vhodnější páka nebo kohoutek. 

Kterou ze značek vybrat

kuchyňská baterie groheGrohe a Hansgrohe jsou dva hlavní hráči v koupelnovém sektoru. Obě značky nabízejí produkty vysoké kvality. Grohe se soustředí více na klasický design, produkty jsou uživatelsky intuitivní a příjemné, jejich cílem je co největší spokojenost zákazníka. 

O Hansgrohe můžeme říci, že jsou o něco většími vizionáři. Prezentují originální až lehce extravagantní design. Zajímají se u svých produktů o možnosti snížení spotřeby vody a kladou důraz na technologické inovace. 

Hansgrohe drží k dnešnímu dni na úctyhodných 2500 patentů v oboru sanitárních armatur. Grohe zase získala více než 240 prestižních ocenění za design a inovativní technologie. Ať už zvolíte sprchový set Grohe nebo dřezové baterie Hansgrohe, jsme si jistí, že váš výběr bude správný. Obě značky nabízí skvělá řešení a kromě moderních technologií vám pomůže ve výběru i rozmanitý design.


Další zajímavé články

Jak vybrat dřezovou baterii?
29. 3. 2023

Jak vybrat dřezovou baterii?

Dřez a vodovodní baterie plní v kuchyni stále velmi důležitou funkci. A to i přesto, že většina domácností dnes odkládá špinavé nádobí do myčky. Při výběru se...

Číst více

Jak vybrat toaletní prkénko
20. 4. 2021

Jak vybrat toaletní prkénko

Při stavbě nebo rekonstrukci obvykle diskutujete při výběru dominantnějších prvků domácnosti. U koupelny to bývá umyvadlo, sprchový kout nebo vana. Na toaletu...

Číst více

Koupelnové doplňky pro jednodušší život
27. 7. 2022

Koupelnové doplňky pro jednodušší život

Stejně jako každá jiná místnost v bytě, i koupelna si zaslouží doladit k dokonalosti chytře zvolenými doplňky. Takovými, na které nebude sedat prach, ale...

Číst více

Ověřeno zákazníky
Ověřeno zákazníky
98 %
zákazníků nás doporučuje
Více recenzí

„Po prvním nákupu velmi dobrý pocit. Zboží dorazilo rychle. Cena byla příjemná, komunikace jak má...“

28. 3. 2024

„Vše proběhlo rychle a bez problémů.“

25. 2. 2024

„První nákup a jsem spokojen“

14. 2. 2024

„Zboží jsem špatně objednala,komunikace s obchodem ohledně vrácení zboží velmi dobrá,vrácení platby...“

4. 2. 2024