Jak vybrat nábytek do koupelny?

Koupelna je jedno z míst v domácnosti, kde se příliš nezdržujeme. Možná proto nebývá tento prostor tolik rozlehlý. O to efektivněji bychom jej však měli zařídit, aby čas zde strávený byl nejen nutnou zastávkou, ale také potěšením. K tomu nám samozřejmě dopomůže koupelnový nábytek, který prostor zútulní, ale také v něm uskladníme vše potřebné. V každé koupelně je nutné mít skříňku, zrcadlo či světlo. U nás naleznete to, co hledáte.

Skříňky do koupelen

Koupelnový nábytek CersanitUmyvadlové skříňky neslouží pouze k uchycení umyvadel. Jejich vnitřní prostor používáme k uskladnění nezbytností, které nás při denní hygieně doprovázejí. Ten, kdo je omezen prostorem své koupelny, si zvolí malou či rohovou skříňku pro jedno umyvadlo. Kdo disponuje koupelnou větších rozměrů, si může vybrat skříňky pro dvouumývadla, která jsou velmi oblíbená ve větších rodinách. Také si můžete přistavit nejednu přídavnou skříň, čímž získáte navíc úložný prostor a také kus nábytku, který doladí celkový interiér. Přídavné skříňky mohou být zavěšeny na zdi, nebo umístěny na podlaze. Velikostně se skřínky pohybují od pár desítek centimetrů až cca po dva metry.

 

Dalším praktickým kouskem může být i závěsná skříňka pod umývadlo, kdy volný prostor pod skříňkou můžete využít k uložení osobní váhy nebo i dětských hraček do vody. V malých prostorech se počítá každé volné místo, proto i tady si jistě najdete své využití. Pro každé umyvadlo existuje vhodná skříňka. Pokud se Vám ovšem nechce hledat odděleně tyto díly, je právě pro Vás vhodné vybrat si skříňku s umyvadlem, čímž si usnadníte práci, ušetříte čas a třeba schováte i nevzhlednou část umyvadlového sifonu.

Pro vyznavače minimalismu může být zajímavým řešením pouze deska na umyvadlo. Tento kus nábytku může dotvořit opravdu originální prostor, neboť materiálů použitých k výrobě je nepřeberné množství od ocelových, mramorových až třeba po umělý kámen.

V malých koupelnách mají své nezastupitelné místo koupelnové galerky, což jsou skříňky obsahující zrcadlo, poličky ale také elektrické zásuvky a světlo. Toto je ta část nábytku, která zabere málo prostoru, ale udělá obrovskou službu. K výrobě se používá plast, dřevo i nerez a galerky mohou mít jedno, dvě či tři křídla.

Koupelnové skříňky neplní jen funkci praktickou. Estetická stránka je také jednou z priorit, podle které se při výběru rozhodujete. Naštěstí existuje široká paleta barev i rozměrů, která doladí interiér k dokonalosti.

Zrcadla v koupelnách

Zrcadlo patří do koupelny stejně jako ryba do vody. Nejenže splní svůj účel a my se před ním upravíme, ale také prostor prosvětlí a zvětší. Jen na Vás záleží, jaký typ si vyberete. Někomu se líbí oblé tvary, proto zvolí kulaté zrcadlo. Někdo upřednostňující symetričnost sáhne po čtvercovém zrcadle a rodina, kde se bude najednou upravovat i více osob si vybere velké obdélníkové zrcadlo. Každá žena jistě ochotně doplní hlavní zrcadlo kosmetickým zrcátkem, které opět můžete dle libosti doladit k celkovému designu koupelny. Oblíbeným moderním kouskem jsou tzv. LED zrcadla, zrcadla s vestavěným osvětlením. Pokud použijete k osvětlení místnosti pouze tento zdroj světla, získáte příjemné přítmí, při kterém si můžete dopřát uvolňující koupel. Na druhou stranu zapnuté LED zrcadlo spolu s hlavním světlem Vám vytvoří dostatek světla i v koupelně, která nedisponuje okny.

Osvětlení koupelen

Podle toho, zda se potřebujete ráno probrat nebo večer uklidnit, volíte intenzitu světla. Tu ovlivňuje umístění zářiče. Hlavní světlo je tedy ideálně umístěno na stropě nebo je ze stropu zavěšeno. Doplňková světla jsou umístěna na bočních stěnách, zrcadlech a galerkách. Světlo dotváří celek koupelny, proto se vyrábí v různých tvarech, barvách i designech. Můžete si vybrat minimalistický kousek, ale také ultra moderní či retro. Nabídka je velmi bohatá, rozhodující bude pouze Váš vkus a potřeba.


Další zajímavé články

Akce na sprchové dveře PURE
25. 6. 2018

Akce na sprchové dveře PURE

Skleněné dveře se v dnešní době stávají stále populárnější. Sklo má oproti plastu mnoho pozitivních vlastností, které učiní vaši koupelnu o mnoho...

Číst více

Jak zařídit retro koupelnu
28. 7. 2022

Jak zařídit retro koupelnu

Dnešní interiéry se vrací ke tvarům a barvám let minulých. V minulosti hledáme to, co v našem současném životě postrádáme. Duch retra hned nemusíte...

Číst více

Jak na rekonstrukci malé koupelny v paneláku
27. 7. 2022

Jak na rekonstrukci malé koupelny v paneláku

Pořád vás doma straší stará umakartová koupelna? Nebo jste koupili starší byt na investici a teď přemýšlíte nad jeho celkovou rekonstrukcí? Nejspíš dojdete...

Číst více

Ověřeno zákazníky
Ověřeno zákazníky
97 %
zákazníků nás doporučuje
Více recenzí

„rychlé jednání i dodání super služba“

21. 1. 2023

„Rychlost,kvalita,cena....100%“

18. 1. 2023

„Velmi rychle doruceni i pred Vanoci.Dekuji.“

29. 12. 2022

„Bezproblémový obchod.“

10. 12. 2022