Jak vybrat nábytek do koupelny?

Koupelna je jedno z míst v domácnosti, kde se příliš nezdržujeme. Možná proto nebývá tento prostor tolik rozlehlý. O to efektivněji bychom jej však měli zařídit, aby čas zde strávený byl nejen nutnou zastávkou, ale také potěšením. K tomu nám samozřejmě dopomůže koupelnový nábytek, který prostor zútulní, ale také v něm uskladníme vše potřebné. V každé koupelně je nutné mít skříňku, zrcadlo či světlo. U nás naleznete to, co hledáte.

Skříňky do koupelen

Koupelnový nábytek CersanitUmyvadlové skříňky neslouží pouze k uchycení umyvadel. Jejich vnitřní prostor používáme k uskladnění nezbytností, které nás při denní hygieně doprovázejí. Ten, kdo je omezen prostorem své koupelny, si zvolí malou či rohovou skříňku pro jedno umyvadlo. Kdo disponuje koupelnou větších rozměrů, si může vybrat skříňky pro dvouumývadla, která jsou velmi oblíbená ve větších rodinách. Také si můžete přistavit nejednu přídavnou skříň, čímž získáte navíc úložný prostor a také kus nábytku, který doladí celkový interiér. Přídavné skříňky mohou být zavěšeny na zdi, nebo umístěny na podlaze. Velikostně se skřínky pohybují od pár desítek centimetrů až cca po dva metry.

Dalším praktickým kouskem může být i závěsná skříňka pod umývadlo, kdy volný prostor pod skříňkou můžete využít k uložení osobní váhy nebo i dětských hraček do vody. V malých prostorech se počítá každé volné místo, proto i tady si jistě najdete své využití. Pro každé umyvadlo existuje vhodná skříňka. Pokud se Vám ovšem nechce hledat odděleně tyto díly, je právě pro Vás vhodné vybrat si skříňku s umyvadlem, čímž si usnadníte práci, ušetříte čas a třeba schováte i nevzhlednou část umyvadlového sifonu.

Pro vyznavače minimalismu může být zajímavým řešením pouze deska na umyvadlo. Tento kus nábytku může dotvořit opravdu originální prostor, neboť materiálů použitých k výrobě je nepřeberné množství od ocelových, mramorových až třeba po umělý kámen.

V malých koupelnách mají své nezastupitelné místo koupelnové galerky, což jsou skříňky obsahující zrcadlo, poličky ale také elektrické zásuvky a světlo. Toto je ta část nábytku, která zabere málo prostoru, ale udělá obrovskou službu. K výrobě se používá plast, dřevo i nerez a galerky mohou mít jedno, dvě či tři křídla.

Koupelnové skříňky neplní jen funkci praktickou. Estetická stránka je také jednou z priorit, podle které se při výběru rozhodujete. Naštěstí existuje široká paleta barev i rozměrů, která doladí interiér k dokonalosti.

Zrcadla v koupelnách

Jak vybrat nábytek do koupelny? - 3604-1200x1200Zrcadlo patří do koupelny stejně jako ryba do vody. Nejenže splní svůj účel a my se před ním upravíme, ale také prostor prosvětlí a zvětší. Jen na Vás záleží, jaký typ si vyberete. Někomu se líbí oblé tvary, proto zvolí kulaté zrcadlo. Někdo upřednostňující symetričnost sáhne po čtvercovém zrcadle a rodina, kde se bude najednou upravovat i více osob si vybere velké obdélníkové zrcadlo. Každá žena jistě ochotně doplní hlavní zrcadlo kosmetickým zrcátkem, které opět můžete dle libosti doladit k celkovému designu koupelny. Oblíbeným moderním kouskem jsou tzv. LED zrcadla, zrcadla s vestavěným osvětlením. Pokud použijete k osvětlení místnosti pouze tento zdroj světla, získáte příjemné přítmí, při kterém si můžete dopřát uvolňující koupel. Na druhou stranu zapnuté LED zrcadlo spolu s hlavním světlem Vám vytvoří dostatek světla i v koupelně, která nedisponuje okny.

Osvětlení koupelen

Podle toho, zda se potřebujete ráno probrat nebo večer uklidnit, volíte intenzitu světla. Tu ovlivňuje umístění zářiče. Hlavní světlo je tedy ideálně umístěno na stropě nebo je ze stropu zavěšeno. Doplňková světla jsou umístěna na bočních stěnách, zrcadlech a galerkách. Světlo dotváří celek koupelny, proto se vyrábí v různých tvarech, barvách i designech. Můžete si vybrat minimalistický kousek, ale také ultra moderní či retro. Nabídka je velmi bohatá, rozhodující bude pouze Váš vkus a potřeba.


Další zajímavé články

Jak chytře na úložný prostor do koupelny
26. 10. 2023

Jak chytře na úložný prostor do koupelny

Vytvořte si v koupelně dostatek úložného prostoru. Poradíme vám, jak chytře získat dost odkládacího místa i v malé koupelně. Odměnou vám bude na první pohled...

Číst více

Koupelna pro děti
22. 11. 2023

Koupelna pro děti

Koupelna, ve které děti začínají a končí svůj den, by měla být hravá, praktická a hlavně bezpečná. Jak se zároveň vypořádat s dětským řáděním tak, abyste každý...

Číst více

Granitový nebo nerezový dřez - jaký vybrat
13. 9. 2023

Granitový nebo nerezový dřez - jaký vybrat

Materiály granit i nerez mají svá specifika a volba mezi nimi závisí na vašich individuálních potřebách a preferencích s ohledem na styl vaší kuchyně...

Číst více

Ověřeno zákazníky
Ověřeno zákazníky
96 %
zákazníků nás doporučuje
Více recenzí

„Po prvním nákupu velmi dobrý pocit. Zboží dorazilo rychle. Cena byla příjemná, komunikace jak má...“

28. 3. 2024

„Vše proběhlo rychle a bez problémů.“

25. 2. 2024

„První nákup a jsem spokojen“

14. 2. 2024

„Zboží jsem špatně objednala,komunikace s obchodem ohledně vrácení zboží velmi dobrá,vrácení platby...“

4. 2. 2024