Jak vybrat nábytek do koupelny?

Koupelna je jedno z míst v domácnosti, kde se příliš nezdržujeme. Možná proto nebývá tento prostor tolik rozlehlý. O to efektivněji bychom jej však měli zařídit, aby čas zde strávený byl nejen nutnou zastávkou, ale také potěšením. K tomu nám samozřejmě dopomůže koupelnový nábytek, který prostor zútulní, ale také v něm uskladníme vše potřebné. V každé koupelně je nutné mít skříňku, zrcadlo či světlo. U nás naleznete to, co hledáte.

Skříňky do koupelen

Koupelnový nábytek CersanitUmyvadlové skříňky neslouží pouze k uchycení umyvadel. Jejich vnitřní prostor používáme k uskladnění nezbytností, které nás při denní hygieně doprovázejí. Ten, kdo je omezen prostorem své koupelny, si zvolí malou či rohovou skříňku pro jedno umyvadlo. Kdo disponuje koupelnou větších rozměrů, si může vybrat skříňky pro dvouumývadla, která jsou velmi oblíbená ve větších rodinách. Také si můžete přistavit nejednu přídavnou skříň, čímž získáte navíc úložný prostor a také kus nábytku, který doladí celkový interiér. Přídavné skříňky mohou být zavěšeny na zdi, nebo umístěny na podlaze. Velikostně se skřínky pohybují od pár desítek centimetrů až cca po dva metry.

 

Dalším praktickým kouskem může být i závěsná skříňka pod umývadlo, kdy volný prostor pod skříňkou můžete využít k uložení osobní váhy nebo i dětských hraček do vody. V malých prostorech se počítá každé volné místo, proto i tady si jistě najdete své využití. Pro každé umyvadlo existuje vhodná skříňka. Pokud se Vám ovšem nechce hledat odděleně tyto díly, je právě pro Vás vhodné vybrat si skříňku s umyvadlem, čímž si usnadníte práci, ušetříte čas a třeba schováte i nevzhlednou část umyvadlového sifonu.

Pro vyznavače minimalismu může být zajímavým řešením pouze deska na umyvadlo. Tento kus nábytku může dotvořit opravdu originální prostor, neboť materiálů použitých k výrobě je nepřeberné množství od ocelových, mramorových až třeba po umělý kámen.

V malých koupelnách mají své nezastupitelné místo koupelnové galerky, což jsou skříňky obsahující zrcadlo, poličky ale také elektrické zásuvky a světlo. Toto je ta část nábytku, která zabere málo prostoru, ale udělá obrovskou službu. K výrobě se používá plast, dřevo i nerez a galerky mohou mít jedno, dvě či tři křídla.

Koupelnové skříňky neplní jen funkci praktickou. Estetická stránka je také jednou z priorit, podle které se při výběru rozhodujete. Naštěstí existuje široká paleta barev i rozměrů, která doladí interiér k dokonalosti.

Toaleta se zrcadlemZrcadla v koupelnách

Zrcadlo patří do koupelny stejně jako ryba do vody. Nejenže splní svůj účel a my se před ním upravíme, ale také prostor prosvětlí a zvětší. Jen na Vás záleží, jaký typ si vyberete. Někomu se líbí oblé tvary, proto zvolí kulaté zrcadlo. Někdo upřednostňující symetričnost sáhne po čtvercovém zrcadle a rodina, kde se bude najednou upravovat i více osob si vybere velké obdélníkové zrcadlo. Každá žena jistě ochotně doplní hlavní zrcadlo kosmetickým zrcátkem, které opět můžete dle libosti doladit k celkovému designu koupelny. Oblíbeným moderním kouskem jsou tzv. LED zrcadla, zrcadla s vestavěným osvětlením. Pokud použijete k osvětlení místnosti pouze tento zdroj světla, získáte příjemné přítmí, při kterém si můžete dopřát uvolňující koupel. Na druhou stranu zapnuté LED zrcadlo spolu s hlavním světlem Vám vytvoří dostatek světla i v koupelně, která nedisponuje okny.

Osvětlení koupelen

Podle toho, zda se potřebujete ráno probrat nebo večer uklidnit, volíte intenzitu světla. Tu ovlivňuje umístění zářiče. Hlavní světlo je tedy ideálně umístěno na stropě nebo je ze stropu zavěšeno. Doplňková světla jsou umístěna na bočních stěnách, zrcadlech a galerkách. Světlo dotváří celek koupelny, proto se vyrábí v různých tvarech, barvách i designech. Můžete si vybrat minimalistický kousek, ale také ultra moderní či retro. Nabídka je velmi bohatá, rozhodující bude pouze Váš vkus a potřeba.


Další zajímavé články

Kupujeme finskou saunu. Co všechno musíme zvážit?
5. 9. 2017

Kupujeme finskou saunu. Co všechno musíme zvážit?

Milujete saunování a rozhodli jste se, že byste si váš oblíbený rituál rádi vychutnávali z pohodlí domova? Nákup domácí finské sauny je skvělý způsob, jak...

Číst více

Jak vybrat saunu? Přečtěte si, co vše je nutné vědět před nákupem
28. 7. 2018

Jak vybrat saunu? Přečtěte si, co vše je nutné vědět před nákupem

Abychom našli pro vaše potřeby tu nejvhodnější variantu, je potřeba zvážit, jak velkým prostorem pro saunu disponujeme, jaká výše teploty je pro nás ideální a...

Číst více

Jak vybrat umyvadlo?
29. 7. 2018

Jak vybrat umyvadlo?

Výběr umyvadla určuje atmosféru koupelny – existují umyvdala v tradičním tvaru, retro, rustikální, moderní či další designové kousky. Umyvadla se však neliší...

Číst více

Ověřeno zákazníky
Ověřeno zákazníky
100 %
zákazníků nás doporučuje
Více recenzí

„vše dle domluvy a nabídky“

19. 10. 2021

„Dle uvedené poznámky v objednávce jsem požadovala doručení zásilky od 13.9. v odpoledních hodinách...“

3. 10. 2021

„S Vaší službou jsem spokojen, horší to bylo s dopravcem TOPTRANZ, který zásilku dovezl nekompletní...“

29. 9. 2021

„Velký výběr zboží, komunikace dobrá a rychlé dodání. Takže spokojenost.“

29. 9. 2021
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
OK   Další informace