Pořizujete bidet? Pomůžeme s výběrem

Bidet je v dnešní době vyhledávaným pomocníkem pro oblast intimní hygieny. Zvažujete jeho nákup? Vysvětlíme vám, proč si ho pořídit, porovnáme čtyři typy bidetů na trhu a popíšeme, jak bidet používat. Pokud se obáváte pořizovací ceny, tak není třeba. Bidetové sedátko pořídíte už od tří tisíc korun.

Co je to bidet

Keramický bidet vedle toaletyJeště před několika lety jste se s bidetem setkali jen výjimečně. Mysleli jste si nejspíš, že jde o nějaký speciální typ klozetu. Dnes už vídáme bidety docela pravidelně. Jde o vyhledávaného pomocníka, který zajišťuje omytí intimních partií po použití toalety. Poskytuje maximální hygienickou péči, proudem vody totiž očistí a osvěží intimní partie mnohem lépe, než obyčejný toaletní papír.

Bidety jsou důležité pro hygienu žen. Stříkající voda jim usnadní péči o intimní partie během menstruace a zároveň v nich během používání vyvolává instinktivní sevření svalů v oblasti pánevního dna. Tím působí preventivně proti inkontinenci, jejíž příčinou je,především u starších žen, právě oslabení těchto svalů. 

Bidet pomáhá těm, kteří trpí hemoroidy a nebo jim toto onemocnění hrozí. To se týká všech, kteří mají sedavé zaměstnání. Usnadňuje také proces intimní hygieny lidem s omezenou pohyblivostí a starším lidem. 

Který bidet vybrat

Pro svou domácnost si můžete zvolit některý ze čtyř typů produktů, kterým patří společné pojmenování bidet. Může jít o:

-       elektronický bidet,

-       bidetové sedátko,

-       keramický bidet,

-       bidetová sprška.

Vysvětlíme vám, jaké jsou mezi nimi rozdíly. Řešíte, že máte málo místa v koupelně? Zaměřte se na WC a bidet v jednom.

Elektronický bidet

Elektronický bidetKombinuje klasický záchod s pokročilými funkcemi bidetu v jednom. V sortimentu jej najdete také pod názvem sprchová toaleta nebo sprchové WC. Má obvykle dvě trysky. Anální sprchu pro omytí po vykonání potřeby a druhou pro intimní partie žen. Součástí bývá ruční dálkový ovladač pro pohodlnou volbu programu očisty a také jím jednoduše WC víko otevřete a po použití jej zase sklopíte. Na ovladači si také zvolíte možnost masáže, automatického čištění trysek, vyhřívání sedátka nebo vysoušení pokožky.

Bidetové sedátko

Jak už podle názvu tušíte, jde o WC sedátko, jehož součástí je bidet. Jednoduše jej namontujete na vaši záchodovou mísu a využíváte výhody bidetu. Součástí jsou opět dvě trysky pro anální a dámský oplach. Stejně jako u elektronického bidetu jde o výhodu WC bidet 2v1, šetříte tak místo v koupelně. Rozdíl mezi nimi je v tom, že u bidetového sedátka nepotřebujete zapojení do elektřiny.

závesný klozet a závesný bidetKeramický bidet

Jde o samostatnou mísu kombinovanou s vodovodní baterií. Jeho montáž je ideální v bezprostřední blízkosti WC. Nemá sedátko, proto doporučujeme vybrat takový, který má robustnější oblé tvary. Nevýhodou je i to, že zabere kus místa v koupelně a disponuje pouze omývací funkcí. 

Bidetové spršky

Jednoduchý doplněk pro klasické WC. Stejně jako klasický bidet i sprška má jen omývací funkci. Spršku instalujete také v blízkosti toaletní mísy, k umývátku nebo roháčkům u WC kombi. Použití je o něco méně komfortní než u klasického bidetu. 

Jak používat bidet

Vysvětlíme si použití bidetu, který je součástí toalety a volně stojícího bidetu. Pokud jste se rozhodli pořídit bidetovou spršku, její používání není třeba příliš vysvětlovat. Jednoduše se opláchněte, tam, kde je to potřeba a osušte se toaletním papírem. 

Toaleta s bidetem

Elektronické bidety a bidetové sedátko mají jednoduché použití, které se naučíte za pár vteřin:
    1.) Po vykonání potřeby si vyberete na ovladači elektronického sedátka, zda máte zájem o anální či perineální oplach. Najdete tlačítko s popisem „wash“. Ze sedátka vyjede tryska, která vám opláchne genitálie a anální oblast. Po omytí zmáčnete tlačítko „stop“.

2.) Po omytí navolíte funkci vysoušení. Pokud ji na ovladači nemáte, použijte toaletní papír.

Keramický (samostatný) bidet

Používání keramického bidetu je o trochu méně pohodlnější, ale svoji funkci zajistí perfektně:

1. Po vykonání potřeby si alespoň jednou utřete konečník toaletním papírem a poté se přesuňte na bidet. To, jak budete na volně stojící bidet nasedat, závisí na umístění trysek a na tom, kterou část těla chcete omýt. Pro očištění intimních partií žen je lepší nasednout čelem ke kohoutku, pro zadní část těla zase zády k němu. 

2. Nastavte se tak, aby vám směr proudu vody dopadal na místa, která chcete omýt. Můžete nad bidetem stát nebo se na něj posadit. Většina bidetů ale nemá sedátka, takže budete muset sedět na okraji.Moderní koupelna s toaletou a bidetem

3. Umyjte si část těla, kterou potřebujete a nechte veškerou práci na proudu vody.

4. Osušte si pokožku toaletním papírem. Většina bidetů má v blízkosti připravené i ručníky, ty slouží také k otření genitálií nebo rukou. Pokud jste u návštěvy, sáhněte ale raději jen po toaletním papíru.

5. Po použití bidetu jej opláchněte a očistěte. Pusťte trysky na nízký tlak a věnujte snaze vrátit bidet do původního stavu alespoň pár vteřin. Před odchodem z koupelny nezapomeňte trysky vypnout, abyste zbytečně neplýtvali vodou. 

Lidé mají o bidetech často zkreslené představy a jen pomyšlení na jejich používání u nich vyvolává úsměv. Nenechte se jimi zaskočit a sami rozhodněte, jestli je bidet pro vaši osobní hygienu a zdraví přínosem. Jde o váš domov a je jen na vás, čím ho vybavíte.


Další zajímavé články

Jak vybrat dřez?
30. 9. 2018

Jak vybrat dřez?

Dřez bychom mohli považovat za srdce kuchyňské linky, proto jeho výběru věnujeme dostatečnou pozornost se zaměřením na vlastní preference a potřeby. Ovšem...

Číst více

Ucpaný záchod vyřešíte i bez instalatéra
28. 7. 2022

Ucpaný záchod vyřešíte i bez instalatéra

Ucpal se vám doma záchod? Tohle nepříjemné nadělení zvládnete vyřešit i bez instalatéra. Na internetu existuje spousta triků, které radí, jak opravit ucpaný...

Číst více

Správně zvolené doplňky doladí vaši koupelnu k dokonalosti
30. 4. 2020

Správně zvolené doplňky doladí vaši koupelnu k dokonalosti

Hledáte vhodné doplňky do koupelny, které budou barevně ladit s jejím interiérem a zároveň budou praktické a příjemné? V našem sortimentu najdete veškeré...

Číst více

Ověřeno zákazníky
Ověřeno zákazníky
97 %
zákazníků nás doporučuje
Více recenzí

„Skvělá zkušenost s obchodem od objednání až po vyzvednutí zboží. Oceňuji v mém případě okamžité...“

28. 11. 2023

„Skvělá domluva a spolupráce“

22. 11. 2023

„První nákup a velká spokojenost.“

21. 11. 2023

„Dobrý den, na e-shopu hezká koupelna jsme si objednal zboží.E-shop mě kontaktoval ze objednávka je...“

20. 11. 2023