Vhodná podlaha do koupelny

Rekonstruujete koupelnu a domníváte se, že keramická dlažba je jasnou volbou? Hezká a praktická koupelna již nemusí být v duchu klasické keramické dlažby. Současné materiály s kvalitním základem umožňují spotřebiteli využít řadu překrásných podlahových krytin, které jsou ideálním řešením moderní koupelny.

Nároky na podlahu v koupelně

Nároky na podlahu v koupelně jsou podstatně větší, než v případě jiných pokojů v domácnosti. Podlahová krytina v koupelně musí být především bezpečná, voděodolná, teplá a s možností snadné údržby.

Dlažba, dřevo, vinyl i beton

  • Vinylová podlahaPro příznivce dřeva máme dobrou zprávu. Moderní dřevěné podlahy disponují speciální povrchovou úpravou, která je odolná proti poškození způsobeného vlivem horka a páry. Chcete-li luxusní stylovou podlahu v dřevěné podobě, je nutné myslet na správné odvětrávání místnosti, aby životnost podlahy byla co nejdelší. Rovněž správně provedená kvalitní izolace pod podlahovou krytinou je důležitým prvkem pro zachování dlouhé životnosti podlahy.

  • Keramická dlažba je jakýmsi standardem pro podlahu v koupelně, neboť splňuje veškeré nezbytné požadavky. Široká škála dekorů vyhovuje konečným spotřebitelům, kteří mohou vybírat dle svých představ a uvážení. Klasická dlažba je navíc vhodnou volbou v kombinaci s podlahovým topením, které zajistí podlahu příjemně teplou na došlap.

  • Pokud jste se rozhodli pro ucelenou podlahu ve vaší domácnosti, pak je vinyl tou správnou volbou. Navíc díky velkému množství vzorů a odstínů můžete vybírat z imitací přírodních dekorů (např. dřeva, kamene). Vinyl zabraňuje pronikání vlhkosti, je měkký při došlapu a snadno se čistí.

  • Pokud disponuje vaše domácnost spíše industriálním stylem, pak určitě uvítáte využití betonu v interiéru. Moderní betonová stěrka lze zhotovit v bezespárové verzi v různých barevných odstínech. Tento druh podlahy je velmi odolný.

Rada odborníka

Neexistuje jednoznačná odpověď na otázku, která varianta podlahové krytiny do koupelny je tou nejlepší. Každý klient má jiné představy a požadavky, stejně tak i každá podlaha má své vlastnosti a požadavky na prostředí, ve kterém bude instalována. Chcete-li opravdu kvalitní podlahu, která bude odpovídat podmínkám vašeho domova, obraťte se na profesionály, kteří vám rádi pomohou s výběrem a implementací.

 
 
 

Další zajímavé články

Jak řešit povrchy stěn v koupelně? Kachličky nejsou jediná varianta
5. 8. 2019

Jak řešit povrchy stěn v koupelně? Kachličky nejsou jediná varianta

V českých koupelnách jsou oblíbenou volbou klasické kachličky. V posledních letech si získává oblibu i cementová stěrka. Tapety jsou spíše pro odvážnější...

Číst více

Jak na rekonstrukci koupelny a na co dát pozor
27. 11. 2020

Jak na rekonstrukci koupelny a na co dát pozor

Rozhodli jste se pro rekonstrukci koupelny? Je potřeba si vše dobře promyslet a naplánovat. Zvážili jste pečlivě barvy, materiály a sanitu? Sprcha nebo...

Číst více

Jak zařídit retro koupelnu
1. 4. 2023

Jak zařídit retro koupelnu

Dnešní interiéry se vrací ke tvarům a barvám let minulých. V minulosti hledáme to, co v našem současném životě postrádáme. Duch retra hned nemusíte vtisknout...

Číst více

Ověřeno zákazníky
Ověřeno zákazníky
97 %
zákazníků nás doporučuje
Více recenzí

„Skvělá zkušenost s obchodem od objednání až po vyzvednutí zboží. Oceňuji v mém případě okamžité...“

28. 11. 2023

„Skvělá domluva a spolupráce“

22. 11. 2023

„První nákup a velká spokojenost.“

21. 11. 2023

„Dobrý den, na e-shopu hezká koupelna jsme si objednal zboží.E-shop mě kontaktoval ze objednávka je...“

20. 11. 2023