Vhodná podlaha do koupelny

Rekonstruujete koupelnu a domníváte se, že keramická dlažba je jasnou volbou? Hezká a praktická koupelna již nemusí být v duchu klasické keramické dlažby. Současné materiály s kvalitním základem umožňují spotřebiteli využít řadu překrásných podlahových krytin, které jsou ideálním řešením moderní koupelny.

Nároky na podlahu v koupelně

Nároky na podlahu v koupelně jsou podstatně větší, než v případě jiných pokojů v domácnosti. Podlahová krytina v koupelně musí být především bezpečná, voděodolná, teplá a s možností snadné údržby.

Dlažba, dřevo, vinyl i betonVinylová podlaha

  • Pro příznivce dřeva máme dobrou zprávu. Moderní dřevěné podlahy disponují speciální povrchovou úpravou, která je odolná proti poškození způsobeného vlivem horka a páry. Chcete-li luxusní stylovou podlahu v dřevěné podobě, je nutné myslet na správné odvětrávání místnosti, aby životnost podlahy byla co nejdelší. Rovněž správně provedená kvalitní izolace pod podlahovou krytinou je důležitým prvkem pro zachování dlouhé životnosti podlahy.

  • Keramická dlažba je jakýmsi standardem pro podlahu v koupelně, neboť splňuje veškeré nezbytné požadavky. Široká škála dekorů vyhovuje konečným spotřebitelům, kteří mohou vybírat dle svých představ a uvážení. Klasická dlažba je navíc vhodnou volbou v kombinaci s podlahovým topením, které zajistí podlahu příjemně teplou na došlap.

  • Pokud jste se rozhodli pro ucelenou podlahu ve vaší domácnosti, pak je vinyl tou správnou volbou. Navíc díky velkému množství vzorů a odstínů můžete vybírat z imitací přírodních dekorů (např. dřeva, kamene). Vinyl zabraňuje pronikání vlhkosti, je měkký při došlapu a snadno se čistí.

  • Dlažba v koupelněPokud disponuje vaše domácnost spíše industriálním stylem, pak určitě uvítáte využití betonu v interiéru. Moderní betonová stěrka lze zhotovit v bezespárové verzi v různých barevných odstínech. Tento druh podlahy je velmi odolný.

Rada odborníka

Neexistuje jednoznačná odpověď na otázku, která varianta podlahové krytiny do koupelny je tou nejlepší. Každý klient má jiné představy a požadavky, stejně tak i každá podlaha má své vlastnosti a požadavky na prostředí, ve kterém bude instalována. Chcete-li opravdu kvalitní podlahu, která bude odpovídat podmínkám vašeho domova, obraťte se na profesionály, kteří vám rádi pomohou s výběrem a implementací.


Další zajímavé články

Jak udělat sprchový kout bez vaničky
26. 5. 2022

Jak udělat sprchový kout bez vaničky

Elegantní sprchový kout bez vaničky vypadá přitažlivě. Koupelna díky němu působí opticky větším dojmem, protože je minimalistický a vypadá vzdušně. Pokud...

Číst více

Jak vybrat záchod?
29. 7. 2018

Jak vybrat záchod?

V dnešní době je nabídka klozetů široká jak po stránce praktické, tak z hlediska designu. Proto je potřeba si pečlivě rozmyslet vaše preference,...

Číst více

Jak vybrat sprchové dveře?
17. 11. 2017

Jak vybrat sprchové dveře?

Přestože mají sprchové dveře do niky (vyzděné místo) jednoduchý vzhled, patří k dominantě koupelny. Proto bychom jejich výběru měli věnovat pozornost už...

Číst více

Ověřeno zákazníky
Ověřeno zákazníky
98 %
zákazníků nás doporučuje
Více recenzí

„super, akorát tam není Montážní návod , Českém jazyce“

2. 12. 2022

„Byla to již několikátá objednavka a vždy naprosto bez problémů, perfektní zákaznický servis...“

25. 11. 2022

„Spolehlivý obchod, doporučuji.“

16. 11. 2022

„Rychlý a spolehlivý obchod“

6. 11. 2022