Jak vybrat pisoár? Zaměřte se na design a přívod vody

Pisoár nemá už dávno svoje místo jenom na veřejných toaletách. Jeho praktické vlastnosti využijete i doma. Nejvíc oceníte úsporu vody V porovnání s klozetem vám stačí na jedno spláchnutí jen osmina vody! Jak se v nabídce pisoárů vyznat poradíme v našem následujícím článku. 

Kromě úspory vody vás k pořízení pisoáru může motivovat i to, že je jeho instalace velmi snadná. Hodí se do domácností, kde je převaha mužů, dámy se nebudou muset pořád trápit se sklápěním prkénka. Je taky velmi snadný na údržbu. V nabídce najdete i dětské pisoáry, které pomůžou těm nejmenším se správnými hygienickými návyky.

pisoárDesign a materiál

Vybrat si můžete rohový pisoár, nástěnný, stojící, s ochranným okrajem nebo bez. Pisoáry bez ochranného okraje jsou více designovou záležitostí a bývají obvykle větší. Pisoáry s ochranným okrajem o něco lépe zabrání nechtěnému zasáhnutí vedle stojící osoby nebo zdi. Pisoáry jsou vždy z prvotřídní keramiky.

Dětský pisoár jako žába nebo tučňák

Výjimku tvoří dětské pisoáry, které mohou být z umělé hmoty a ve tvaru různých zvířátek - třeba žáby, tučňáka nebo fotbalového míče. O to více bude pány kluky bavit jejich používání.

Nápady bez hranic

Na internetu najdete mnoho vtipných obrazových galerií netradičních pisoárů. Ty mají třeba tvar hlavy známého politika, mušle, masožravé kytky, nebo třeba trumpety. Využívají se obvykle spíše v hospodách nebo barech, soukromí zajišťuje dělící stěna mezi pisoáry.

Do jaké výšky instalovat pisoár?

Dodatečná instalace pisoáru do koupelny nebo k toaletě nemusí nutně znamenat větší zásah do obkladů. Pisoár se dá jednoduše napojit na záchod nebo odpad umyvadla. Doporučujeme nainstalovat tak, aby jeho spodní hrana byla 65 cm nad úrovní podlahy. U pisoáru pro děti by měla být výška spodní hrany 45-57 cm. 

Při výběru se zaměřte i na to, jaký zvolíte druh odpadu - může být buď zadní nebo spodní. Ten zadní je praktičtější, schovaný za pisoárem působí elegantně. 

Ruční nebo automatické splachování

Na výběr máte klasický manuální splachovač k pisoáru, který funguje stejně jako u toalety - prostě stisknete tlačítko a je hotovo. Jistotu toho, že se na spláchnutí nikdy nezapomene, máte s automatickým splachováním. Senzor, který dokáže detekovat pohyb, se o to postará. 

Ještě dál jsou splachovací systémy u pisoárů, které fungují na principu časové sekvence. To znamená, že po uplynutí určitého časového úseku sami spláchnou - podobné systémy se ale využívají spíše na toaletách gastronomických zařízení nebo jiných veřejných místech.

bezvodý pisoárBezvodý pisoár 

Nebojte se, pisoár bez splachování vám zajistí maximální hygienickou čistotu. Nemusíte se bát ani zápachu. Díky speciálnímu designu, glazuře a přirozené gravitaci steče moč do nádržky. Případný zápach eliminuje protizápachová bariéra a speciální kapalina, která moč dezinfikuje a zbavuje škodlivin. Díky tomu je možné ji poté vpustit do odpadu. 

Šíření zápachu zabraňuje patentovaný ventil, který má garantovanou životnost. Po uplynutí této doby ho jednoduše vyměníte za nový ventil, který bude sloužit dál. Bezvodé pisoáry jsou ohleduplnější k životnímu prostředí a díky ušetřené vodě i k vaší peněžence. Vyžadují ale častější údržbu a čištění.


Další zajímavé články

Koupelnová zástěna chrání podlahu před potopou
5. 6. 2023

Koupelnová zástěna chrání podlahu před potopou

Koupelnová zástěna odděluje sprchový kout nebo vanu od zbytku koupelny. Její hlavní úkol je jasný, tím je udržet zbytek koupelny během vašeho sprchování...

Číst více

Jak na rekonstrukci koupelny a na co dát pozor
27. 11. 2020

Jak na rekonstrukci koupelny a na co dát pozor

Rozhodli jste se pro rekonstrukci koupelny? Je potřeba si vše dobře promyslet a naplánovat. Zvážili jste pečlivě barvy, materiály a sanitu? Sprcha nebo...

Číst více

Jak vybrat sprchové dveře?
17. 11. 2017

Jak vybrat sprchové dveře?

Přestože mají sprchové dveře do niky (vyzděné místo) jednoduchý vzhled, patří k dominantě koupelny. Proto bychom jejich výběru měli věnovat pozornost už...

Číst více

Ověřeno zákazníky
Ověřeno zákazníky
98 %
zákazníků nás doporučuje
Více recenzí

„Po prvním nákupu velmi dobrý pocit. Zboží dorazilo rychle. Cena byla příjemná, komunikace jak má...“

28. 3. 2024

„Vše proběhlo rychle a bez problémů.“

25. 2. 2024

„První nákup a jsem spokojen“

14. 2. 2024

„Zboží jsem špatně objednala,komunikace s obchodem ohledně vrácení zboží velmi dobrá,vrácení platby...“

4. 2. 2024