Jak vybrat pisoár? Zaměřte se na design a přívod vody

Pisoár nemá už dávno svoje místo jenom na veřejných toaletách. Jeho praktické vlastnosti využijete i doma. Nejvíc oceníte úsporu vody V porovnání s klozetem vám stačí na jedno spláchnutí jen osmina vody! Jak se v nabídce pisoárů vyznat poradíme v našem následujícím článku. 

Kromě úspory vody vás k pořízení pisoáru může motivovat i to, že je jeho instalace velmi snadná. Hodí se do domácností, kde je převaha mužů, dámy se nebudou muset pořád trápit se sklápěním prkénka. Je taky velmi snadný na údržbu. V nabídce najdete i dětské pisoáry, které pomůžou těm nejmenším se správnými hygienickými návyky.

 pisoárDesign a materiál

Vybrat si můžete rohový pisoár, nástěnný, stojící, s ochranným okrajem nebo bez. Pisoáry bez ochranného okraje jsou více designovou záležitostí a bývají obvykle větší. Pisoáry s ochranným okrajem o něco lépe zabrání nechtěnému zasáhnutí vedle stojící osoby nebo zdi. Pisoáry jsou vždy z prvotřídní keramiky.

Dětský pisoár jako žába nebo tučňák

Výjimku tvoří dětské pisoáry, které mohou být z umělé hmoty a ve tvaru různých zvířátek - třeba žáby, tučňáka nebo fotbalového míče. O to více bude pány kluky bavit jejich používání.

Nápady bez hranic

Na internetu najdete mnoho vtipných obrazových galerií netradičních pisoárů. Ty mají třeba tvar hlavy známého politika, mušle, masožravé kytky, nebo třeba trumpety. Využívají se obvykle spíše v hospodách nebo barech, soukromí zajišťuje dělící stěna mezi pisoáry.

Do jaké výšky instalovat pisoár?

Dodatečná instalace pisoáru do koupelny nebo k toaletě nemusí nutně znamenat větší zásah do obkladů. Pisoár se dá jednoduše napojit na záchod nebo odpad umyvadla. Doporučujeme nainstalovat tak, aby jeho spodní hrana byla 65 cm nad úrovní podlahy. U pisoáru pro děti by měla být výška spodní hrany 45-57 cm. 

Při výběru se zaměřte i na to, jaký zvolíte druh odpadu - může být buď zadní nebo spodní. Ten zadní je praktičtější, schovaný za pisoárem působí elegantně. 

Ruční nebo automatické splachování

Na výběr máte klasický manuální splachovač k pisoáru, který funguje stejně jako u toalety - prostě stisknete tlačítko a je hotovo. Jistotu toho, že se na spláchnutí nikdy nezapomene, máte s automatickým splachováním. Senzor, který dokáže detekovat pohyb, se o to postará. 

Ještě dál jsou splachovací systémy u pisoárů, které fungují na principu časové sekvence. To znamená, že po uplynutí určitého časového úseku sami spláchnou - podobné systémy se ale využívají spíše na toaletách gastronomických zařízení nebo jiných veřejných místech.

bezvodý pisoárBezvodý pisoár 

Nebojte se, pisoár bez splachování vám zajistí maximální hygienickou čistotu. Nemusíte se bát ani zápachu. Díky speciálnímu designu, glazuře a přirozené gravitaci steče moč do nádržky. Případný zápach eliminuje protizápachová bariéra a speciální kapalina, která moč dezinfikuje a zbavuje škodlivin. Díky tomu je možné ji poté vpustit do odpadu. 

Šíření zápachu zabraňuje patentovaný ventil, který má garantovanou životnost. Po uplynutí této doby ho jednoduše vyměníte za nový ventil, který bude sloužit dál. Bezvodé pisoáry jsou ohleduplnější k životnímu prostředí a díky ušetřené vodě i k vaší peněžence. Vyžadují ale častější údržbu a čištění.


Další zajímavé články

Jak udělat sprchový kout bez vaničky
26. 5. 2022

Jak udělat sprchový kout bez vaničky

Elegantní sprchový kout bez vaničky vypadá přitažlivě. Koupelna díky němu působí opticky větším dojmem, protože je minimalistický a vypadá vzdušně. Pokud...

Číst více

Inspirace pro vybavení malé koupelny
26. 7. 2022

Inspirace pro vybavení malé koupelny

Čeká vás zařizování nové koupelny, která má místa tak akorát? Asi si lámete hlavu s tím, jak v malé koupelně uspořádat všechno tak, abyste se v ní mohli...

Číst více

Jak na rekonstrukci malé koupelny v paneláku
27. 7. 2022

Jak na rekonstrukci malé koupelny v paneláku

Pořád vás doma straší stará umakartová koupelna? Nebo jste koupili starší byt na investici a teď přemýšlíte nad jeho celkovou rekonstrukcí? Nejspíš dojdete...

Číst více

Ověřeno zákazníky
Ověřeno zákazníky
98 %
zákazníků nás doporučuje
Více recenzí

„super, akorát tam není Montážní návod , Českém jazyce“

2. 12. 2022

„Byla to již několikátá objednavka a vždy naprosto bez problémů, perfektní zákaznický servis...“

25. 11. 2022

„Spolehlivý obchod, doporučuji.“

16. 11. 2022

„Rychlý a spolehlivý obchod“

6. 11. 2022