Jak vybrat pisoár? Zaměřte se na design a přívod vody

Pisoár nemá už dávno svoje místo jenom na veřejných toaletách. Jeho praktické vlastnosti využijete i doma. Nejvíc oceníte úsporu vody V porovnání s klozetem vám stačí na jedno spláchnutí jen osmina vody! Jak se v nabídce pisoárů vyznat poradíme v našem následujícím článku. 

Kromě úspory vody vás k pořízení pisoáru může motivovat i to, že je jeho instalace velmi snadná. Hodí se do domácností, kde je převaha mužů, dámy se nebudou muset pořád trápit se sklápěním prkénka. Je taky velmi snadný na údržbu. V nabídce najdete i dětské pisoáry, které pomůžou těm nejmenším se správnými hygienickými návyky.

pisoár 

Design a materiál

Vybrat si můžete rohový pisoár, nástěnný, stojící, s ochranným okrajem nebo bez. Pisoáry bez ochranného okraje jsou více designovou záležitostí a bývají obvykle větší. Pisoáry s ochranným okrajem o něco lépe zabrání nechtěnému zasáhnutí vedle stojící osoby nebo zdi. Pisoáry jsou vždy z prvotřídní keramiky.

Dětský pisoár jako žába nebo tučňák

Výjimku tvoří dětské pisoáry, které mohou být z umělé hmoty a ve tvaru různých zvířátek - třeba žáby, tučňáka nebo fotbalového míče. O to více bude pány kluky bavit jejich používání.

Nápady bez hranic

Na internetu najdete mnoho vtipných obrazových galerií netradičních pisoárů. Ty mají třeba tvar hlavy známého politika, mušle, masožravé kytky, nebo třeba trumpety. Využívají se obvykle spíše v hospodách nebo barech, soukromí zajišťuje dělící stěna mezi pisoáry.

Do jaké výšky instalovat pisoár?

Dodatečná instalace pisoáru do koupelny nebo k toaletě nemusí nutně znamenat větší zásah do obkladů. Pisoár se dá jednoduše napojit na záchod nebo odpad umyvadla. Doporučujeme nainstalovat tak, aby jeho spodní hrana byla 65 cm nad úrovní podlahy. U pisoáru pro děti by měla být výška spodní hrany 45-57 cm. 

Při výběru se zaměřte i na to, jaký zvolíte druh odpadu - může být buď zadní nebo spodní. Ten zadní je praktičtější, schovaný za pisoárem působí elegantně. 

Ruční nebo automatické splachování

Na výběr máte klasický manuální splachovač k pisoáru, který funguje stejně jako u toalety - prostě stisknete tlačítko a je hotovo. Jistotu toho, že se na spláchnutí nikdy nezapomene, máte s automatickým splachováním. Senzor, který dokáže detekovat pohyb, se o to postará. 

Ještě dál jsou splachovací systémy u pisoárů, které fungují na principu časové sekvence. To znamená, že po uplynutí určitého časového úseku sami spláchnou - podobné systémy se ale využívají spíše na toaletách gastronomických zařízení nebo jiných veřejných místech.

bezvodý pisoár

Bezvodý pisoár 

Nebojte se, pisoár bez splachování vám zajistí maximální hygienickou čistotu. Nemusíte se bát ani zápachu. Díky speciálnímu designu, glazuře a přirozené gravitaci steče moč do nádržky. Případný zápach eliminuje protizápachová bariéra a speciální kapalina, která moč dezinfikuje a zbavuje škodlivin. Díky tomu je možné ji poté vpustit do odpadu. 

Šíření zápachu zabraňuje patentovaný ventil, který má garantovanou životnost. Po uplynutí této doby ho jednoduše vyměníte za nový ventil, který bude sloužit dál. Bezvodé pisoáry jsou ohleduplnější k životnímu prostředí a díky ušetřené vodě i k vaší peněžence. Vyžadují ale častější údržbu a čištění.


Další zajímavé články

Údržba hydromasážní vany
9. 9. 2016

Údržba hydromasážní vany

Zakoupili jste u nás hydromasážní vanu? Přečtěte si, jakým způsobem o ni co nejlépe pečovat a udržovat ji v čistotě. Jak na čištění a...

Číst více

Jak vybrat dřezovou baterii?
29. 7. 2018

Jak vybrat dřezovou baterii?

Dnes, kdy většinou nádobí odkládáme do myčky, plní dřez spolu s dřezovou baterií stále důležitou funkci. Při výběru bývá stěžejním faktorem design a cena...

Číst více

Pořizujte bidet? Pomůžeme s výběrem
19. 1. 2022

Pořizujte bidet? Pomůžeme s výběrem

Bidet je v dnešní době vyhledávaným pomocníkem pro oblast intimní hygieny. Zvažujete jeho nákup? Vysvětlíme vám, proč si ho pořídit, porovnáme čtyři typy...

Číst více

Ověřeno zákazníky
Ověřeno zákazníky
90 %
zákazníků nás doporučuje
Více recenzí

„Vše perfektní, rychle zasláno.“

18. 7. 2022

„Výborná komunikace, rychlé dodání“

9. 7. 2022

„S e-shopem spokojenost, doporučuji.“

26. 5. 2022

„Vše skvěle funguje. Zboží je kvalitně zabaleno a doprava super.“

22. 5. 2022