Bezrámové sprchové kouty: Moderní design a jednoduchá údržba

Bezrámové sprchové kouty se staly symbolem moderního designu v koupelnách po celém světě. Jejich čisté linie a elegantní vzhled přinášejí do každého prostoru nádech luxusu a opravdové jedinečnosti. Kromě estetické elegance mají bezrámové sprchové kouty hlavně praktické výhody. I díky tomu jsou oblíbenou volbou pro moderní domácnosti. Péče o ně je velmi snadná, o tom vás v následujícím článku přesvědčíme. 

bezrámový sprchový kout

Jednoduché čištění 

Tradiční rámové sprchové kouty mají mnoho skrytých míst a špatně dostupných záhybů, kde se mohou usazovat zbytky pěny z kosmetiky a vlivem vlhkosti i plísně. Bezrámové sprchové kouty mají naopak minimalistický design bez zbytečných hran a spojů. To znamená méně příležitostí k usazení nečistot. Čištění takového koutu je jednoduché a rychlé. Péči o skleněnou výplň se samozřejmě nevyhnete, ta potřebuje ideálně stěrku na sklo a odstraňovače vodního kamene, které sklo zároveň chrání před dalším usazováním.

Snadná údržba

Díky své konstrukci mají bezrámové sprchové kouty méně částí, které by mohly potenciálně selhat nebo vyžadovat opravy. Absence pevného rámu eliminuje problémy, to snižuje náklady na údržbu a případnou nutnost výměny některých dílů. Navíc moderní materiály používané při výrobě bezrámových koutů jsou velmi odolné vůči chemikáliím, což zvyšuje jejich životnost a snižuje potřebu oprav nebo výměn.

čtvrtkruhový sprchový kout bez rámu

Menší šance pro vznik plísni a bakterií

Bakterie a plísně jsou v koupelnách častým problémem. A to zejména v takových, kde je nemožné přirozené větrání oknem nebo chybí výkonná ventilace odvádějící vlhkost. Bezrámové sprchové kouty díky své jednoduché konstrukci minimalizují místa, kde se mohou bakterie a plísně usazovat. Některé moderní materiály používané při výrobě bezrámových koutů mají navíc antibakteriální vlastnosti, které pomáhají snižovat riziko šíření mikroorganismů.

Investice, která se vyplatí

Z hlediska investice do vybavení koupelny jsou bezrámové sprchové kouty vynikající volbou. Jejich velká odolnost vůči poškození, snadná údržba a dlouhá životnost zajišťují, že budou dlouho vypadat a fungovat jako nové. To znamená méně peněz nutných na opravy.

sprchový kout walk in

Sprchové zástěny WALK-IN

Pokud chcete ještě jednodušší variantu sprchového koutu, zaměřte se na bezrámové sprchové zástěny WALK-IN. Ty poskytují efektivní bariéru proti úniku vody na podlahu koupelny, zároveň nedisponují klasickými sprchovými dveřmi. Díky absenci klasického otočného dveřního křídla můžete jednoduše vstoupit a vystoupit ze sprchového koutu. To je výhodné především pro osoby se sníženou pohyblivostí. Jde o téměř bezúdržbový sprchový kout. 

Bezrámové sprchové dveře do niky

Sprchové dveře do niky, které nemají rám, splňují díky minimalistickému designu všechny výše uvedené výhody. Madla a případná boční těsnící lišta mohou být ve stříbrné, transparentní nebo černé variantě. 

Bezrámové sprchové kouty a zástěny spojují moderní design s praktickými výhodami. Usnadňují život a přitom během sprchování poskytují maximální pohodlí. Díky snadné údržbě a odolnosti vůči poškození jsou ideální volbou pro každého, kdo hledá elegantní a praktické řešení pro svou koupelnu.


Další zajímavé články

Jak vybrat sprchový kout?
29. 7. 2018

Jak vybrat sprchový kout?

Co vše je potřeba vědět, abychom si vybrali opravdu vhodný sprchový kout? Nabídka sprchových koutů je široká, stejně tak existuje množství variant, které...

Číst více

Jak udělat sprchový kout bez vaničky
6. 6. 2022

Jak udělat sprchový kout bez vaničky

Elegantní sprchový kout bez vaničky vypadá přitažlivě. Koupelna díky němu působí opticky větším dojmem, protože je minimalistický a vypadá vzdušně. Pokud...

Číst více

Druhy sprchových hlavic
18. 8. 2022

Druhy sprchových hlavic

Sprchujeme se každý den. To ještě neznamená, že to musí být nudná rutina. Pro opravdový požitek ze sprchování doporučujeme zvážit pořízení sprchové hlavice...

Číst více

Ověřeno zákazníky
Ověřeno zákazníky
98 %
zákazníků nás doporučuje
Více recenzí

„Po prvním nákupu velmi dobrý pocit. Zboží dorazilo rychle. Cena byla příjemná, komunikace jak má...“

28. 3. 2024

„Vše proběhlo rychle a bez problémů.“

25. 2. 2024

„První nákup a jsem spokojen“

14. 2. 2024

„Zboží jsem špatně objednala,komunikace s obchodem ohledně vrácení zboží velmi dobrá,vrácení platby...“

4. 2. 2024