Nebojte se černé barvy v koupelně

Koupelny jsou obvykle jedny z nejmenších místností našich domovů. Při úvahách o tom, jaká barva by zde měla hrát prim, uvažujeme obvykle hned o zářivě bílé. Černá je stále vnímaná jako extravagantní, která se do rodinných koupelen spíše nehodí. Tato barva přitom přináší sofistikovaný a luxusní vzhled. Z koupelny vykouzlí nekonvenční místo se stylovým designem. 

Černá může způsobit, že bude koupelna vypadat menší, než ve skutečnosti je. Také přemalovat černou zeď bude v budoucnu o dost větší oříšek než vymalování bílou. My vás ale přesto přesvědčíme, že tyhle úvahy převáží body, které hrají pro černou v koupelně. 

černá koupelnaUvolňující černá

Černá barva je mnohem uvolňující barva než bílá. Nemá ten sterilní nádech, který nám v bílé koupelně s oslepujícími světly (třeba v hotelu) evokuje víc nemocnici než útulné prostředí pro relax. Černou koupelnu navíc snadno osvěžíte barevnými prvky, ať už na vybavením koupelny, vzorem na dlaždičkách, nebo třeba pokojovými květinami.

Se správným osvětlením a výraznými prvky může být začlenění černé do vaší koupelny správnou volbou. Ať už se rozhodnete pro černé stěny, nebo jen pro tmavé barvy vybavení, můžete vytvořit moderní a elegantní vzhled. Existuje hned několik způsobů, jak začlenit černou do vaší koupelny:

Černá sprchová zástěna 

Pokud se vám líbí koncepty průmyslového designu, osloví vás sprchový kout s černým rámem a kamennou podlahou. Doplnit ho můžete černou sprchovou hlavicí, skvěle bude vypadat i ta ve zlaté barvě. S černými dlaždicemi a zářivě bílou spárovací hmotou dosáhnete také skvělého efektu. Použití černých obkladů na stěny nebo černé dlažby na podlahu může vytvořit působivý dramatický efekt. Pokud si na něj troufáte, nebojte se zapojit mramor. Koupelně dodáte dojem lázeňského požitku a opravdového luxusu. 

Černé umyvadlo nebo vana

černé umyvadloExistuje mnoho výrobců, kteří nabízejí série sanitární keramiky v této barvě, a to konkrétně umyvadla, černé toalety, vany a sprchové kouty. Tyto prvky dodají koupelně moderní vzhled a přitáhnou pozornost. Doplňte je černou umyvadlovou baterií, krásně funguje i s kovovými akcenty a potlačuje zbytečný vizuální nepořádek. Spárujte černou vanu s elegantní tapetou a vytvořte si luxusní koupelnu ideální pro odpočinek po dlouhém dni.

Černý koupelnový nábytek a doplňky

Použití černého nábytku, jako skříňky pod umyvadlo nebo police, může přidat do koupelny kontrast a styl. Doporučujeme také černé doplňky, jako třeba ručníky, stropní osvětlení, černý držák na toaletní papír, nebo mýdlenku.

Černé zrcadlo přidá opticky prostor

černé zařízení koupelnyJe důležité si uvědomit, že černá barva může vizuálně zmenšit prostor a působit ponuře, zejména pokud je použitá ve velkém množství. Dbejte proto na dostatečné osvětlení, díky tomu nebude koupelna příliš temná. Černé zrcadlo v kulatém rámu dodrží charakter interiéru a přitom opticky místnost zvětší. 

Přidejte zelenou 

Zajistěte, aby vaše černá koupelna nepůsobila příliš temně tím, že přidáte rostliny. Zapojte břečťany, různé druhy palem, kapradiny nebo třeba mechovou dekoraci. Jsou nenáročné na světlo a dařit se jim bude i v koupelnách bez oken. Umělé světlo (zářivka nebo úsporná žárovka) jim stačí.

Pamatujte na to, že černá barva může vypadat úžasně, ale také zvýrazní skvrny a otisky prstů na dvířkách skříněk. Je důležité udržovat koupelnu čistou, abyste si udrželi očekávaný vzhled černých povrchů.


Další zajímavé články

Osvětlení koupelny
2. 1. 2018

Osvětlení koupelny

Světlo v koupelně bývá opomíjenou záležitostí! Abyste se v koupelně cítili příjemně, máme tu pár zajímavých tipů k osvětlení...

Číst více

Jaké květiny jsou vhodné do koupelny
2. 1. 2024

Jaké květiny jsou vhodné do koupelny

Rostliny jako živý prvek jsou vítaným zpestřením každé místnosti. Které květiny lze ale pořídit do koupelny, která je často tmavší a vlhčí než jsou ostatní...

Číst více

Inspirace pro zařízení malé toalety
3. 11. 2023

Inspirace pro zařízení malé toalety

Inteligentní zařízení malé toalety je výzva, které se bát nemusíte. S trochou plánování a kreativity můžete vytvořit 100% funkční a stylový prostor. Přečtěte...

Číst více

Ověřeno zákazníky
Ověřeno zákazníky
98 %
zákazníků nás doporučuje
Více recenzí

„Po prvním nákupu velmi dobrý pocit. Zboží dorazilo rychle. Cena byla příjemná, komunikace jak má...“

28. 3. 2024

„Vše proběhlo rychle a bez problémů.“

25. 2. 2024

„První nákup a jsem spokojen“

14. 2. 2024

„Zboží jsem špatně objednala,komunikace s obchodem ohledně vrácení zboží velmi dobrá,vrácení platby...“

4. 2. 2024