SAPHO - Fyzikální úpravna vody IPS plus - G 5/4' (IPSPLG54)

SAPHO - Fyzikální úpravna vody IPS plus - G 5/4' (IPSPLG54)
Výrobce:Sapho
Dostupnost:Skladem
Doba dodání: do úterý 13.12. u vás
Cena dopravy:ZDARMA
Cena8 190 Kč

Cena bez DPH:  6 769 Kč

ks
SAPHO - Fyzikální úpravna vody IPS plus - G 5/4' (IPSPLG54)
Přehled produktů pro domácnost

nakres

Kód Max. průtok Závit (A) Délka (L)
IPSPLG54 5 m3/hod G 5/4" 405 mm

OBLAST POUŽITÍ
Použití Ionizačního Polarizačního Systému (dále jen IPS) je efektivní a vhodné pro bytovou jednotku, rodinný dům i v každém provozu, který využívá tekoucí vodu.

PRACUJE ÚČINNĚ A SPOLEHLIVĚ BEZ:

  • obsluhy
  • chemikálií
  • magnetů
  • venkovního zdroje energie

TECHNICKÝ POPIS
IPS je složený z průtokového tělesa se vstupním a výstupním otvorem. V tělese jsou umístěny nejméně dvě elektrody. Každá je z jiného elektricky vodivého materiálu. Voda, která protéká tělesem, vytváří s elektrodami galvanický mokrý článek. Elektrické napětí tohoto článku stačí na to, aby se molekuly protékající vody zpolarizovaly. Velikost tohoto napětí je v rozmezí 0,6 - 0,8 V. Napětí je závislé na elektrické vodivosti vody. Tento jev je možné využívat ve vodě s vodivostí 50 - 2000 μS/cm2. Jde o běžnou vodu, v které je obsah soli od 50 do 2000 mg/l. Při protékání vody mezi elektrodami dochází k jevu, při kterém soli vápníku, hořčíku a železa v podobě uhličitanů, síranů a chloridů, disociují na hydroxidy. Výsledkem je, že kationty ztrácejí schopnost vytvářet krystalické nánosy. Tyto uhličitany se sice vytvářejí dále, ale už jen v podobě měkkých částic - kalu. Voda je po průchodu přes IPS ionizovaná po dobu 24 – 72 hodin.

KVALITA VODY PROSTŘEDNICTVÍM IPS
Pod tvrdostí vody rozumíme součet obsahu vápníku a hořčíku ve vodě. Do vody se dostávají vyluhováním vápenců a dolomitů. Vápník, který tvoří hlavní část tvrdosti vody, nemá negativní účinky na zdraví člověka. Naopak, ze zdravotního hlediska dáváme přednost tvrdší vodě. Statisticky bylo zjištěno, že v oblastech, kde pitná voda obsahuje vyšší koncentrace vápníku a hořčíku, se u obyvatelstva vyskytuje méně kardiovaskulárních onemocnění. Vápník a hořčík jsou potřebné pro zdravý růst a ochranu kostí před odvápněním, snižují nervosvalovou dráždivost a ovlivňují srážení krve. Voda z vodovodu je tak nejjednodušším každodenním zdrojem vápníku a hořčíku pro organismus. Na druhé straně čím je voda tvrdší, tím jsou horší její důsledky na vodovodní sítě, teplovodní okruhy a zařízení pro ohřev vody. Projevuje se to usazováním vodního kamene a korozí. Tím se snižuje jejich životnost a zhoršenou výměnou tepla se zvyšuje energetická náročnost kotlů a výměníků tepla. Fyzikální úprava vody prostřednictvím IPS zařízení, která nemění chemické složení vody, zachovává její zdraví prospěšné účinky, ale zároveň znemožňuje minerálům vápníku a hořčíku v jejich stání a vytváření vodního kamene.

REGISTRACE ZAŘÍZENÍ IPS
Prodlouženou 5-ti letou záruku můžete uplatnit po bezplatné registraci zařízení IPS. Online registraci můžete provést pomocí formuláře na internetové stránce - http://www.ips.systems/register, nebo pomocí QR kódu umístěného přímo na zařízení IPS.

Standardní zapojení na přívod vody (např. byt)

Zapojení v obvodě s ohřevem vody bez oběhu (např. rodinný dům)

Zapojení v obvodě s ohřevem vody s oběhem (např. bytový dům)

Vysvětlivky:

1 Měřič spotřeby 2 Uzavírací ventil 3 Filtr na mech.nečistoty 4 IPS zařízení 5 Odkalovač 6 Oběhové čerpadlo

Schéma úpravy vody - ukázka ochrany topných okruhů a zařízení před vodním kamenem prostřednictvím IPS např. v bytových domech.

Výrobce:Sapho
Model:SAPHOIPSPLG54

Stáhněte si přílohy k tomuto produktu - návody, nákresy, katalogy.

downloadPříloha ke stažení

downloadPříloha ke stažení

Vaše jméno a příjmení:

Vaše e-mailová adresa:

Opište kód z obrázku do pole níže:

Dotaz:

Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.       Další informace